کد خبر :   997  | تاریخ خبر : 1399/05/20  | ساعت : 00:34

ضرورت توسعه صادرات و جلوگیری از واردات واکسن/ بهره برداری از ظرفیت بالای موسسه رازی شعبه مرکزی(اراک)


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه صادرات و جلوگیری از واردات واکسن با توجه به ظرفیت های موجود در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، گفت: شعبه اراک این موسسه نیز امکانات زیربنایی بسیار خوبی دارد که می توان فعالیت های موجود در آن را توسعه داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، علی اکبر کریمی در جلسه مشترک با رئیس موسسه رازی و بازدید از این مجموعه اظهار کرد: رازی از گذشته تاکنون جایگاهی پرافتخار، تاریخی و شرایط منحصر به فردی در کشور داشته و دارد، باید تلاش کنیم روز به روز شاهد بالندگی بیشتر این مجموعه عظیم باشیم.

وی ضمن انتقاد از این موضوع که با توجه به دانش فنی و ظرفیت موجود در موسسه رازی، همچنان واردات واکسن هایی مشابه واکسن های تولیدی این موسسه به کشور انجام می شود، افزود: باید با پشتیبانی و حمایت از این موسسه، به جایگاهی برسیم که علاوه بر تامین نیاز کشور، صادرات نیز داشته باشیم چراکه این فرآورده ها ارزش بسیار بالایی دارند و لازم است با فراهم کردن بستر صادرات و رفع موانع موجود، در این زمینه گام برداریم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: شعبه اراک این موسسه امکانات زیربنایی بسیار خوبی دارد که می توان فعالیت های موجود در آن را توسعه داد. در این زمینه مسئولین اراک از جمله استاندار، آمادگی خود را برای همکاری لازم اعلام کرده اند.

وی با اشاره به اقدامات اولیه برای ساخت کیت کرونا در شعبه اراک موسسه رازی، گفت: در صورت به ثمر رسیدن این مهم، علاوه بر این که کشور از آن بهره مند خواهد شد، زمینه صادرات نیز فراهم می گردد و شاهد توسعه سایر تولیدات نیز خواهیم بود.

کریمی ظرفیت موسسه رازی شعبه مرکزی را بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: ظرفیت بالاقوه بالایی در این شعبه وجود دارد که با حمایت لازم می تواند بالفعل شود چراکه این شعبه از نظر موقعیت جغرافیایی در وضعیت بسیار مطلوبی واقع شده است.

در پایان این جلسه، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی از موزه روابط عمومی و ساختمان B1(تصفیه و فرمولاسیون سرم های درمانی) بازدید کرد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار