کد خبر :   991  | تاریخ خبر : 1399/05/04  | ساعت : 15:01

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه رازی:

مدیریت جهادی راه برون رفت از عوامل تاثیرگذار بر فعالیت های موسسه رازی است


معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، با بیان اینکه مولفه های تاثیرگذار بر روند فعالیت های موسسه رازی به طور مداوم تغییر می کنند و این امر به مسائل و چالش ها دامن می زند، گفت: مدیریت جهادی لازمه برون رفت از مشکلات و فائق آمدن بر موانع است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر مجتبی محرمی در آیین تکریم و معارفه سرپرستان مدیریت بازرگانی موسسه رازی که با حضور جمعی از مدیران در سالن زنده یاد دکتر کاوه برگزار شد، با اشاره به اهمیت مدیریت جهادی و علمی در موسسه رازی اظهار کرد: مدیریت در کشور در شرایط حاضر با محدودیت ها و چالش های متعددی مواجه بوده و عوامل محیطی زیادی نیز بر فعالیت های موسسه رازی تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه در این شرایط اتخاذ مدیریت جهادی بیش از هر شیوه دیگری برای برون رفت از موانع و مشکلات راهگشا است، تصریح کرد: مدیریت جهادی به معنای مدیریتی هیجانی، غیرعلمی و به دور از تفکر و برنامه ریزی نیست بلکه مهمترین مولفه مدیر جهادی، این است که از شرایط به وجود آمده هراسی به دل راه نداده و پیوسته به دنبال شکستن بن بست ها و یافتن راه های جدید و خروج از تنگناها است.

دکتر محرمی افزود: پیش از رسیدن به مراحل دشوار تصمیم گیری، باید با پیش بینی شرایط آینده و با هوشمندی و نگاه تیزبینانه مسائل پیش رو را رصد و راه حل ها را جست و جو کرده تا بتوانیم مسیر را به درستی طی کنیم.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه رازی در ادامه، لازمه بهره مند بودن از این شاخص ها را پرهیز از مسائل جزئی و رسیدگی و ریشه یابی مسائل کلان موسسه دانست و گفت: مشخص شدن اولویت ها به ویژه اولویت های اصلی و تمرکز بر آن ها، مصرف  منابع محدود در جهت اهداف اصلی موسسه، شناسایی منابع بالقوه و ظرفیت های موجود، دوری از روش های سنتی و جایگزینی آن با  روش های هوشمندانه تر و شناسایی تهدیدها و فرصت ها، ما را در دست یابی به اهداف متعالی این موسسه یاری می رساند.

وی با تاکید بر اینکه انعطاف پذیری ذهن و عمل، چابکی و سرعت عمل در چالش ها و تغییر مسیر دادن از ملزومات مدیریت است، تصریح کرد: دست یافتن به این مهم مستلزم آن است که اطلاعات خود را روزآمد کرده و با آموزش های مستمر در یک روند تکاملی تلاش کنیم توان همکاران مان ارتقا یابد.

دکتر محرمی، یادآور شد: این موارد مجموعه رفتارهایی است که یک مدیر باید به آن ها مجهز باشد تا مدیریت جهادی به معنای واقعی کلمه تحقق پیدا کند و آن نیز جز با تحول، نوسازی، دگرگونی و تدبیر حاصل نمی شود.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه رازی، همچنین با اشار ه به اینکه عوامل تاثیرگذار بر روند کار و فعالیت در موسسه رازی روزانه در حوزه های مختلف تغییر می کند، تاکید کرد: غلبه بر این تغییرات ایجاب می کند یک مدیر با شناخت و درک دقیق از نقش همکاران خود، آن ها را به حرکت های جمعی دعوت کند زیرا فعالیت های انفرادی هر چند مفید، نمی توانند جریان ساز و تحول آفرین باشند و مدیر می تواند با ظرافت همه ظرفیت های موجود را برای توسعه مجموعه به کار گیرد.

وی اضافه کرد: ما مجموعه ای از جزایر در یک اقیانوس هستیم که عملکردمان در صورت تعامل و ارتباط دائمی با یکدیگر به خوبی نمایان خواهد شد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار