کد خبر :   988  | تاریخ خبر : 1399/04/30  | ساعت : 11:21

در آیین پرده برداری از پیکره زکریای رازی؛

موسسه رازی با شهرتی بین المللی افتخار شهر کرج است


رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج اهدای تندیس زکریای رازی به موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را قدردانی از کارکنان این مجموعه برشمرد و گفت: موسسه رازی با شهرتی بین المللی افتخار شهر کرج است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، رحیم خستو در آیین رونمایی از تندیس زکریای رازی گفت: موسسه رازی با حدود 100 سال قدمت افتخار شهر کرج با شهرتی بین المللی است. نصب این تندیس از حدود یک سال پیش مطرح بوده و با توجه به فعالیت های موسسه رازی، این مکان برای نصب تندیس " زکریای رازی" انتخاب شد.
 

وی گفت: خدمات موسسه رازی بر کسی پوشیده نیست و اهدای این تندیس به نوعی قدردانی از کارکنان این مجموعه است.

مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست موسسه رازی نیز در حاشیه این آیین با تشکر و قدردانی از شهرداری کرج اظهار کرد: ایران کشوری مفاخر خیز بوده و این حرکت، اقدامی ارزشمند برای گرامیداشت نام و یاد این عزیزان است و ما را برای تلاش و خدمت بیشتر به مردم خوب کشورمان دلگرم می کند.

دکتر محمد جلوخانی همچنین به نقش مهم موسسه رازی در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری هایی مانند فلج اطفال، سرخک، سرخجه، اوریون و سایر محصولات بیولوژیک اشاره کرد.

پیمان بضاعتی پور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج نیز نصب این مجسمه مقابل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را ارج نهادن به تلاش ها و خدمات کارکنان این مجموعه باسابقه کشورمان دانست و اظهار کرد: موسسه رازی از قدیمی ترین موسسات کشور در حوزه سلامت و بهداشت است و نصب تندیس زکریای رازی در این مکان مناسبت دارد.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار