کد خبر :   987  | تاریخ خبر : 1399/04/30  | ساعت : 10:51

تندیس "زکریای رازی" اهدایی شهرداری کرج به موسسه رازی پرده برداری شد


تندیس "محمد بن زکریای رازی"با همکاری مشترک سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج و اداره روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با حضور مسئولان دو مجموعه روز یکشنبه مقابل در اصلی موسسه رازی در کرج رونمایی شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، از تندیس "محمد بن زکریای رازی"  حکیم و شیمی دان بلند آوازه ایرانی، با حضور اکبر سلیم نژاد رئیس و رحیم خستو رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج، پیمان بضاعتی پور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج، دکتر محمد جلوخانی مشاور رئیس و رئیس حوزه ریاست و آمنه اردشیری سرپرست اداره روابط عمومی موسسه  رازی عصر یکشنبه مقابل در اصلی موسسه پرده برداری شد.

این پیکره که بیش از دو متر ارتفاع دارد و از جنس فایبر گلاس ساخته شده، از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج به پاس حدود 100 سال فعالیت و خدمت موسسه رازی در عرصه پیشگیری و کنترل بیماری های مهلک و مسری اهدا شده است.

همچنین پلاک معرفی اثر، نورپردازی و ساخت سازه باغچه این اثرکه برگرفته از طرح ستاره هشت پَر در معماری اسلامی است با پیگیری ویژه و هماهنگی های اداره روابط عمومی موسسه رازی به انجام رسید.

در پایان این آیین، از طرف موسسه رازی با اهدای لوح تقدیر از دست اندرکاران این طرح تجلیل به عمل آمد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در سال 1303 ابتدا با نام "موسسه دفع آفات و سرم سازی" و پس از چندی به پاس نکوداشت خدمات ارزنده و ماندگار حکیم محمد بن زکریای رازی به نام موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، ثبت شد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار