کد خبر :   964  | تاریخ خبر : 1399/02/23  | ساعت : 14:08

ساخت اتو واکسن آبزیان توسط دانشمندان موسسه رازی، کشور را از استیصال در حوزه پرورش ماهی نجات داد


رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به سرعت عمل و احساس مسئولیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در حوزه تولید اتو واکسن ماهی گفت: پرورش ماهی در کشور به مرحله استیصال رسیده بود که با لبیک و ورود موسسه رازی به میدان، از این مرحله عبور کردیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر کامبیز بازرگان در جلسه ارائه گزارش عملکرد موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که بدلیل پیشگیری از ویروس کرونا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه رازی، موسسه ای متفاوتی در بدنه سازمان تحقیقات است، اظهار کرد: این موضوع علاوه بر اینکه باید در موسسه در راستای انجام فعالیت ها مورد توجه قرار گیرد، در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید به صورت ویژه به آن توجه کرده و آن را درک کنیم تا بیش از پیش به اهداف موسسه نزدیک شویم.

وی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده موسسه رازی در سال گذشته و به ویژه از سرعت عمل و احساس مسئولیت در حوزه تولید اتوواکسن ماهی افزود: پرورش ماهی در کشور به مرحله استیصال رسیده بود که با لبیک و ورود موسسه رازی به میدان، از این مرحله عبور کردیم، این مهم جای قدردانی بسیار دارد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تولید و پژوهش را دو بال بزرگ و مهم موسسه رازی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم که رازی صرفا یک بنگاه تجاری تولید و فروش واکسن نیست و تلاش کنیم تا درآمد فروش دانش فنی افزایش یابد.

وی ادامه داد: رویکرد صرفا تجاری به موسسه رازی صحیح نیست و باید توجه به منافع استراتژیکی که موسسه برای  کشور دارد در اولویت قرار گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم هدفمند کردن پروژه ها و تحقیقات در جهت اهداف موسسه تاکید کرد و گفت: ادامه تحقیقات و تلاش ها در خصوص تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به نتایج خوبی رسیده باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

دکتر بازرگان تصریح کرد: لازم است میدان برای حضور بخش خصوصی فعال در حوزه تولید واکسن باز شود ضمن اینکه جایگاه حاکمیتی و استراتژیک موسسه رازی در حوزه تولید نیز حفظ گردد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار