کد خبر :   933  | تاریخ خبر : 1398/12/08  | ساعت : 10:10

آمادگی موسسه رازی برای انجام تحقیقات تشخیصی و پاتوبیولوژی کرونا ویروس


معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از آمادگی این مجموعه مبنی بر انجام تحقیقات در مورد کرونا ویروس خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی با بیان اینکه این موسسه آمادگی دارد در سه زمینه در حوزه کرونا ویروس فعالیت های تحقیقاتی انجام دهد، گفت: با توجه به وجود آزمایشگاه های مجهز در موسسه رازی و متخصصین با تجربه، امکان انجام تحقیقات در مورد کرونا ویروس در حوزه تولید کیت های تشخیصی، بررسی بیماری در حیوانات به عنوان مخزن و مطالعات پاتوبیولوژی ویروس و امکان سنجی تولید واکسن در این موسسه وجود دارد.

وی افزود: یکی دیگر از بخش هایی که موسسه رازی آمادگی دارد در آن ورود کند، مطالعات امکان سنجی استفاده از سرم های افراد بهبود یافته برای مبتلایانی است که حال وخیم دارند.

دکتر فلاح مهرآبادی با اشاره به اینکه آمادگی موسسه رازی به صورت کتبی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است، تاکید کرد: موسسه رازی در صورت موافقت این وزارتخانه، به طور کامل آماده است توانمندی و امکانات خود را در خصوص این ویروس تنفسی به کار ببرد.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی، همچنین در خصوص انتقال این ویروس از حیوان به انسان، یادآور شد: چون در کشور ما انتقال فرد به فرد ویروس کرونا بررسی شده، هنوز مطالعه ای در مورد اینکه چه حیواناتی ممکن است به عنوان مخزن این ویروس باشند انجام نشده اما موسسه رازی در این زمینه نیز آماده است مطالعاتی درباره حیوانات مخزن کرونا ویروس را با همکاری سازمان دامپزشکی  آغاز کند.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار