کد خبر :   929  | تاریخ خبر : 1398/11/30  | ساعت : 14:20

معاون پژوهش و فناوری سازمان تات:

موسسه رازی در مواجهه با بیماری های جدید به سرعت واکسن مورد نیاز را تامین کرده است


معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی،واکسینه شدن مردم کشورمان در مقابل بیماری های خطرناک را مرهون نقش آفرینی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی دانست و گفت: این موسسه در طول چندین دهه در مواجهه با بیماری های جدید به سرعت وارد میدان شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر کامبیز بازرگان در حاشیه نود و پنجمین سالگرد تاسیس موسسه رازی که در سالن زنده یاد پروفسور میرشمسی برگزار شد، با ابراز خرسندی از برگزاری آیین نکوداشت موسسه رازی اظهار کرد: این موسسه از تاثیرگذارترین موسسات تحقیقاتی کشور و در مجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است. وی گفت: موسسه رازی با دو بال تولید و دانش و فناوری، توانسته طی نود و پنج سال اوج بگیرید و جایگاه این مجموعه با تولید واکسن های متعدد در حوزه انسانی، دام و طیور و نقش تعیین کننده آن در تامین سلامت و خوراک مردم به طور مستقیم و غیرمستقیم برای آحاد جامعه ملموس است.

دکتر بازرگان با تاکید بر اینکه اگر امروز در مقابل بسیاری از بیماری های خطرناک واکسینه شده ایم به این معنی است که موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به خوبی ایفای نقش کرده است، تصریح کرد: موسسه رازی در طول این سال ها و در مواجه با بیماری های جدید به سرعت وارد میدان شده و با تولید واکسن های مورد نیاز، خطر را از سر مردم کشورمان دور کرده است. به عبارتی موسسه رازی در طول چندین دهه علاوه بر انجام فعالیت های روزانه، به رشد و بالندگی خود نیز توجه کرده و به طور قطع با پشتوانه دانش قوی توانسته به این نقطه دست یابد. 

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: باید به جامعه متذکر شویم اگرچه بروز و ظهور موسسه رازی با تولید فناورانه اش است اما آنچه در نگاه سطحی پنهان می ماند و لازم است نگاهی عمیق تر به آن داشت، دانش انباشته پشت این تولیدات فناورانه است که باعث شده موسسه رازی بر تارک موسسات تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بدرخشد و برای مجموعه وزارت جهاد کشاورزی کشور افتخارآفرین باشد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار