کد خبر :   869  | تاریخ خبر : 1398/09/25  | ساعت : 10:11

کارگاه تئوری و عملی فلوسایتومتری در موسسه رازی برگزار شد


مدیر بیوتکنولوژی و آزمایشگاه مرکزی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از برگزاری کارگاه تئوری و عملی کار با دستگاه فلوسایتومتری با حضور بیش از 50 نفر از اعضای هیئت علمی و معاونین ،مدیران و روسای بخشهای موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر سیدرضا بنی هاشمی با اشاره به برگزاری کارگاه تئوری و عملی فلوسایتومتری به عنوان  یکی از پیشرفته ترین روش های  بررسی پاسخ های ایمنی سلولی واکسن و فرآورده های بیولوژیک دنیا ، اظهار کرد: در راستای اهدافی که توسط  معاونت تحقیقات و فناوری موسسه در زمینه تشخیص، تحقیق و توسعه واکسن ها در موسسه رازی دنبال می شود، دستگاه های جدیدی وارد موسسه شده که پس از راه اندازی، آموزش های لازم جهت استفاده عمومی و حداکثری، انجام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس استفاده عمومی و حداکثری از تجهیزات موسسه نیز نرم افزار جدیدی با کمک بخش IT در حال نهایی شدن است. 

مدیر بیوتکنولوژی و آزمایشگاه مرکزی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه برای افزایش سطح کیفی و کمی واکسن ها روش های جدید می تواند کمک شایانی داشته باشند، ادامه داد: بخش ایمونولوژی در موسسه رازی علاوه بر پایش الگوی پاسخ های ایمنی و روابط آن با اثربخشی واکسن ها، وظیفه همکاری و مشارکت در تحقیق بر روی کمیت و کیفیت واکسن های جدید را نیز بر عهده دارد.

دکتر بنی هاشمی با اشاره به اینکه معاونت تحقیقات و فناوری با کمک تمامی محققین موسسه در نظر دارد، همه روش های موجودی که به صورت تجربی و تئوری از بزرگان به ارث رسیده است و همچنین روش های جدیدی که در میان محققین موسسه وجود دارد را به صورت میزگرد و هم اندیشی به اشتراک بگذارد، گفت: پس از برگزاری کارگاه تئوری دستگاه فلوسایتومتری، که از مجهزترین دستگاه های حال حاضر در حوزه واکسن سازی در جهان محسوب می شود، کارگاه عملی آن نیز در بخش ایمونولوژی برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این راستا در ماههای آتی چند دوره دیگر در زمینه روش های جدید آزمایشگاهی در حوزه های تشخیص ،تحقیق و توسعه  واکسن و سرم های درمانی توسط مدیریت آزمایشگاه مرکزی برگزار خواهد شد.

رئیس بخش ایمونولوژی موسسه رازی، خاطرنشان کرد: در این کارگاه ها بیش از 50 نفر از مدیران ،روسای  بخش ها و اعضای هیئت علمی که پروژه در دست اقدام دارند شرکت کردند تا با این فناوری در موسسه رازی آشنا شده و از این فناوری در پروژه های خود بهره ببرند. 

وی تصریح کرد: به علت کمبود جا و در راستای اثر بخشی بیشتر، مجبور به دعوت از افراد محدودی بودیم که ضمن پوزش، با توجه به استقبال محققین، جلسات دیگری برای عزیزان علاقه مند برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار