کد خبر :   854  | تاریخ خبر : 1398/09/03  | ساعت : 10:17

برگزاری نمایشگاه کتاب مؤسسه رازی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی


نمایشگاه کتاب مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حدود 240 جلد کتاب جدید از 24 آبان تا 12 آذر پذیرای محققین و علاقمندان است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی مؤسسه رازی، احمد یوسفی با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه و مرکز اسناد علمی این مؤسسه، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت دلار و به دنبال آن افزایش بسیار زیاد قیمت کتاب‌های اورجینال لاتین، تصمیم گرفتیم از طریق پایگاه‌های بین‌المللی اطلاعات علمی، کتاب‌های مورد نیاز اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران مؤسسه را تهیه کرده و نسبت به افست کردن آن‌ها اقدام کنیم که این امر صرفه اقتصادی زیادی برای مؤسسه به همراه داشت.

وی با اشاره به اینکه همکاران از این اقدام که توانستیم کتاب‌های بروز را خریداری کرده و در اختیار آنان قرار دهیم بسیار راضی هستند، افزود: تعدادی کتاب فارسی نیز بر اساس نیاز همکاران خریداری شده و در این مرکز در اختیار محققین قرار می‌گیرد.

رئیس کتابخانه و مرکز اسناد علمی مؤسسه رازی تعداد کتاب‌های لاتین افست شده را حدود 90 جلد و کتاب‌های فارسی خریداری شده را حدود 150 جلد عنوان کرد. کتاب‌های الکترونیکی 150 عنوان و 224 عنوان استاندارد ایزوی مورد درخواست معاونت تضمین کیفیت و همچنین نسخه چاپی و الکترونیکی United States Pharmacopeia 2019 و British Pharmacopoeia 2019 در کتابخانه موجود می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این مجموعه به عنوان کتابخانه مرکزی موسسه و شعب محسوب می‌شود، بر اساس نیاز همکاران در شعب، کتاب‌های فارسی برای آنان نیز خریداری می‌شود و کتاب‌های لاتین به صورت الکترونیکی در اختیار تمامی همکاران قرار می‌گیرد تا بتوانند در تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود از آنها استفاده نمایند.

این نمایشگاه از 24 آبان تا 12 آذر در کتابخانه و مرکز اسناد علمی موسسه رازی پذیرای بازدیدکنندگان و پژوهشگران است.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار