کد خبر :   853  | تاریخ خبر : 1398/09/03  | ساعت : 09:36

حضور موسسه رازی در کمیته های علمی و اجرایی نخستین کنگره ملی حفاظت و بیماری های حیات وحش


نخستین کنگره ملی حفاظت و بیماری های حیات وحش با هدف بررسی چالش ها، نیازها و راهکارها با همکاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی پنجم تا هفتم آذرماه در تهران برگزار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، نخستین کنگره ملی حفاظت و بیماری های حیات وحش از سوی پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار صندوق ملی محیط زیست، با همکاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، سازمان ها و مراکز علمی – پژوهشی و سازمان های مردم نهاد، پنجم تا هفتم آذر به مدت سه روز در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار خواهد شد.

تبادل نظر و بررسی چالش‌های موجود در زمینه حفاظت، بهداشت و مدیریت بیماری‌های حیات وحش، ارتقای همکاری‌های بین بخشی در مهار بیماری‌های مشترک با رویکرد سلامت واحد و جلب مشارکت صاحبنظران و آشنایی با شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در حوزه حفاظت و بیماری‌های حیات وحش از مهمرین اهداف این کنگره اعلام شده است.

این کنگره در هشت محور شامل بیماری های حیات وحش (رخداد، پایش، مراقبت)، سلامت واحد و حیات وحش با رویکرد بیماری‌های مشترک، نقش و مدیریت بهداشتی مراکز نگهداری حیات وحش، امداد و نجات و مدیریت بحران در حیات وحش، نقش تغییرات اقلیمی بر بقای گونه‌‌ها و زیستگاه‌ها، عوامل تهدید و اثرات متقابل انسان و حیات وحش، گونه‌های مهاجم و رها شده و اثرات آن‌ها بر محیط زیست و روش‌های نوین حفاظت از حیات وحش برگزار خواهد شد.

 همچنین بخش انگلیسی وب سایت این کنگره به آدرس wildlifedisease.ir/en در دسترس علاقه مندان است.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در این کنگره که برای نخستین بار در کشور برگزار می شود، در کمیته های علمی و اجرایی همکاری خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار