کد خبر :   843  | تاریخ خبر : 1398/08/08  | ساعت : 14:53

پیشنهاد برگزاری اجلاس آینده DCVMN در ایران و به میزبانی موسسه رازی


مدیر حوزه ریاست موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی حضور این موسسه در بیستمین اجلاس تولید کنندگان واکسن کشورهای در حال توسعه در برزیل را فعالانه و مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه موسسه رازی توانایی میزبانی برای برگزاری این اجلاس مهم را در ایران دارد، پیشنهاد برگزاری اجلاس آینده در ایران و به میزبانی این موسسه نیز اعلام شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمد جلوخانی با اشاره به برگزاری بیستمین اجلاس تولید کنندگان واکسن کشورهای در حال توسعه با شرکت بیش از پنجاه کشور در شهر برزیل و با حضور فعال موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار کرد: پیش از شرکت در این اجلاس چندین جلسه در خصوص وضعیت موسسه در حوزه بین الملل بحث و بررسی صورت گرفت تا بتوانیم از فرصت های بین المللی در راستای پیشرفت موسسه بهره ببریم.

وی با اشاره به اهدافی که در این حوزه توسط رئیس موسسه ترسیم شد، افزود: یکی از اهداف مهم ارتقا جایگاه موسسه در سطح بین الملل بود چرا که احساس می شد در این زمینه کشورهای دنیا از فعالیت موسسه اطلاعات چندانی ندارند.

مدیر حوزه ریاست موسسه رازی ادامه داد: با شرکت در این اجلاس مهم و برگزاری جلسات مهم و تبادل نظر با شرکت‌های معتبر و نیز اعلام انواع فعالیت های موسسه که بیش از شصت تکنولوژی تولید محصول را داراست، این هدف تا حدودی محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: این پیام مهم که با وجود تحریم‌ها موسسه با قدرت تمام در جهت ریشه کنی بیماری‌ها از جمله سرخک و فلج اطفال موفق بوده و هست نیز از دیگر اهداف مهم برای شرکت در این اجلاس بود که باید به گوش جهانیان می رسید.

دکتر جلوخانی تبادل نظر در خصوص انتقال تکنولوژی و برگزاری دوره های آموزشی را نیز از اهداف دیگر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه موسسه رازی توانایی میزبانی برای برگزاری این اجلاس مهم را در ایران دارد، پیشنهاد برگزاری اجلاس آینده در ایران و به میزبانی این موسسه اعلام شد که این مهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی تاکید کرد: بطور کلی این اجلاس از مهترین گردهمایی ها در خصوص واکسن در دنیا به شمار می رود که موسسه رازی رویکرد حضور فعال را در این زمینه برگزیده است و با تمام توان از آن برای اعتلای نام رازی استفاده خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار