کد خبر :   836  | تاریخ خبر : 1398/08/01  | ساعت : 09:26

موسسه رازی در مسیر اجرای فرمایشات رهبری در حمایت از شرکت های بنیان


موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در راستای اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب، حامی شرکت های دانش بنیان بوده و در همین راستا در دستیابی کشورمان به تکنولوژی ساخت دستگاه های صنعتی فریز درایر دارویی و غذایی برای نخستین بار در کشور نقش به سزایی داشته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته از نمایشگاه شركت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر (ایران ساخت) در حسینیه امام خمینی (ره) بازدید كردند. در این برنامه كه دو ساعت به طول انجامید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، ضمن بازدید از ۳۰ غرفه مربوط به شركت‌های دانش‌بنیان و گفت‌وگو با فناوران و پژوهشگران، در جریان آخرین دستاوردهای علمی و فناوری و ط‌رح های تجاری‌سازی‌شده جوانان و متخصصان ایرانی قرار گرفتند.

فریزدرایر صنعتی که توسط یکی از شرکت های دانش بنیان با حمایت های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ساخته شده نیز از جمله شركت‌های دانش‌بنیان حاضر در این نمایشگاه بود.

این شرکت از سال ۹۲ مشغول به ساخت دستگاه فریز درایر شد و در سال ۹۳ به عنوان یک شرکت دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ساخت این دستگاه اقدام کرد اما به گفته مدیر طراحی فناوری شرکت تکوین آزمایش پارسه، عضویت در مرکز رشد رازی به این کار سرعت قابل توجهی بخشید و تجربه بسیار بالا و همکاری کامل مسئولان و مدیریت فنی و مهندسی موسسه رازی در روند ساخت این دستگاه کمک شایانی کرد.

به گفته وی در سال ۹۵ و پس از  رونمایی رئیس وقت موسسه رازی از دستگاه فریزر درایر کوچکی که توسط این شرکت در شعبه اراک ساخته شد، موسسه رازی برای خرید این دستگاه اعلام آمادگی کرد و همین امر انگیزه ای قوی و موثر در ما ایجاد کرد تا با رعایت الزامات دارویی و جی ام پی در دستگاه های فریز دایر دارویی و تزریقی، بتوانیم نیاز و خواسته موسسه رازی را برآورده کنیم.

حسینی مدیر طراحی و فناوری شرکت تکوین آزمایش پارسه با اشاره به ساخت نهایی دستگاه فریز درایر دارویی صنعتی در سال ۹۷،اعتماد دکتر اسحاقی رییس موسسه رازی به جوانان این شرکت را عاملی مهم در موفقیت این شرکت یاد کرد و گفت: اعتماد مدیران موسسه رازی و امضای قرارداد برای ساخت نخستین دستگاه فریز درایر تزریقی در زمینه واکسن سرخک، انگیزه ای مضاعف در ما ایجاد کرد و به دنبال قرارداد با موسسه رازی از سه شرکت دیگر نیز برای این دستگاه سفارش تولید گرفتیم.

موسسه رازی با حمایت از این شرکت دانش بنیان، در دستیابی کشورمان به تکنولوژی ساخت دستگاه های صنعتی فریز درایر دارویی و غذایی برای نخستین بار در کشور نقش به سزایی داشت.

گفتنی است، حدود 15 شرکت دانش بنیان در مرکز رشد موسسه رازی عضویت دارند که با استفاده از دانش و تجربه بالای موجود در موسسه و انگیزه بالای محققان جوان این شرکت ها، به نظر می رسد هر کدام خدمات موثری برای کشورمان به همراه خواهند داشت.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار