کد خبر :   831  | تاریخ خبر : 1398/07/24  | ساعت : 10:50

در گردهمایی بررسی عملکرد موسسات زیرمجموعه سازمان تات انجام شد؛

ارتقا ضریب خودکفایی کشور به واکسن با تولیدات موسسه رازی


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در گردهمایی بررسی عملکرد موسسات زیرمجموعه سازمان تات از ارتقا ضریب خودکفایی کشور به واکسن به ویژه واکسن های طیور با تولیدات این موسسه خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در گردهمایی بررسی عملکرد نیم سال اول 98 موسسه ها، پژوهشگاه، پژوهشکده ها و مراکز ملی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی که به مدت ۳ روز در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد، به ارائه برخی از فعالیت ها و اقداماتی که در این موسسه انجام شده است، پرداخت.

دکتر اسحاقی از ارتقا ضریب خودکفایی کشور به واکسن به ویژه در حوزه واکسن های طیور، نوسازی زیرساخت ها و واحدهای تولیدی مهم، ارائه برنامه جامع برای تولید بذرهای جدید و برنامه ریزی برای دستیابی به بذرهای مورد نیاز به منظور کاهش وابستگی کشور به واکسن های وارداتی، تهیه بیوبانک قوی از سویه ها و بذور در اختیار و همچنین تلاش برای جمع آوری تمامی میکروارگانیسم های پشتیبان تولید از مراجع معتبر داخلی و خارجی به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده توسط معاونت تحقیقات و فناوری یاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات صورت گرفته توسط معاونت تحقیقات و فناوری موسسه رازی به مواردی نظیر افزایش مشارکت در ارائه مطالب اثرگذار در فصل نامه اثر بخشی بازتاب تات، انتشار یافته های قابل ترویج در حوزه دامپزشکی برای استفاده در حوزه مرتبط با حوزه بهره برداران، سیاست گذاران بخش خصوصی و مصرف کنندگان عادی، نشر مقالات ترویجی، ایجاد مجله ترویجی رازی، تعریف طرح های تحقیقاتی- ترویجی در حوزه دامپزشکی و ... اشاره کرد.

رئیس موسسه رازی مشارکت با بخش خصوصی با تاکید بر توسعه زیرساختها و افزایش تولید، توسعه همکاری با بخش خصوصی با تاکید بر واگذاری دانش فنی به شرکت های دانش بنیان معتبر و نیز تقویت مشارکت همکاران خوش فکر و جوان در مجموعه های مدیریتی موسسه با نگاه تربیت مدیران آینده را از جمله اقدامات صورت گرفته در معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی این موسسه عنوان کرد.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار