کد خبر :   830  | تاریخ خبر : 1398/07/22  | ساعت : 12:56

استاندار فارس:

موضوع واردات واکسن های مشابه داخل را در سطح ملی دنبال می کنیم/ موسسه رازی شعبه شیراز صادرات را در دستور کار قرار دهد


استاندار فارس با بیان اینکه موضوع واکسن های وارداتی مشابه تولید داخل را در سطح ملی دنبال می کنیم، گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شیراز برای صادرات محصولات به کشورهای همسایه اقدام کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، عنایت اله رحیمی استاندار فارس در نشستی مشترک با دکتر علی شیرازی نژاد رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شیراز، اظهار کرد: توانمندی ها و ظرفیت های این شعبه را اعلام کنید تا موضوع واردات داروها و واکسن هایی که در این مرکز تولید می شود را در سطوح ملی دنبال کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های موسسه رازی شعبه شیراز باید علاوه بر تامین محصولات مورد نیاز داخلی، برای صادرات نیز اقدام کرده و رایزنی های لازم را در این خصوص به ویژه با کشورهای همسایه انجام دهید.

رئیس موسسه رازی شعبه جنوب کشور نیز در سخنانی کوتاه به بیان عملکرد و چشم انداز موسسه رازی پرداخت و یادآور شد: شعبه جنوب کشور – شیراز موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی با هدف سياست تمركز زدايي در سال 1374 در منطقه غربی شیراز تاسیس و ازسال 1375 فعالیت خود را با تولید دو
نوع واکسن دامی "آگالاکسی" و "آنتروتوکسمی" آغاز کرد. 

دکتر شیرازی نژاد گفت: این شعبه با تولید واکسن های آگالاکسی، آنتروتوکسمی، آنفلوانزای تک گانه طیور، نیوکاسل تک گانه طیور و دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزای طیور بزرگترین مرکز واکسن و سرم سازی در جنوب کشور  است.

وی در خصوص ظرفیت های بالقوه شعبه شیراز در زمینه تحقیقات و افزایش تولید واکسن های موجود و برنامه های آتی این شعبه نیز مطالبی مطرح کرد.

در این نشست یعقوب مهندس مدیرکل دامپزشکی و احمدرضا تابع بردبار رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان فارس نیز حضور داشتند.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار