کد خبر :   825  | تاریخ خبر : 1398/07/16  | ساعت : 11:04

موسسه رازی شعبه شمال شرق، تنها تولید کننده واکسن "گامبورو " در کشور


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شمال شرق کشور – مشهد از تولید سالانه 400 میلیون دوز واکسن گامبور طیور در این شعبه خبر داد و گفت: این شعبه تنها تولید کننده واکسن گامبورو در کشور است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، به نقل از خبر گزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی،  دکتر حمیدرضا فرزین در نشست خبری با بیان اینکه این شعبه تنها تولید کننده واکسن "گامبورو " طیور در کشور است، گفت: در این شعبه سالانه 400 میلیون دوز واکسن گامبورو تولید می شود که هفتاد درصد نیاز کشور را تامین می کند و بقیه آن به خارج از کشور صادر می شود.

وی افزود: این شعبه همچنین با تولید پانزده میلیون دوز واکسن قانقاریا هشتاد درصد نیاز کشور را تامین می کند و از سال آینده خط تولید واکسن بیماری "آگالاکسی" که در بین گوسفندان شیوع دارد هم در موسسه رازی شعبه شمال شرق کشور راه اندازی خواهد شد.

دکتر فرزین در ادامه با بیان اینکه موسسه رازی، با تولید هشتاد فرآورده بیولوژیک انسانی، دام و طیور در خاورمیانه منحصر به فرد است، یادآور شد: واکسن های مختلف در بخش انسانی نظیر واکسن سرخک، سرخجه، اوریون، فلج اطفال و بخش عمده ای از واکسن های دامی مورد نیاز کشور مانند واکسن های تب برفکی، قانقاریا، شاربن، بروسلوز و آبله نیز در موسسه رازی کرج تولید می شود.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار