کد خبر :   823  | تاریخ خبر : 1398/07/13  | ساعت : 15:48

آیین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی برگزار شد


مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با حضور وزیران جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، آیین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با حضور  مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی، مسئولان ارشد دامپزشکی،  جمعی از مسئولان کشور، بهره برداران و دامپزشکان روز شنبه در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، با تبریک روز دامپزشکی اظهار کرد: زندگی انسان با سایر موجودات طبیعت به شدت گره خورده و پیوندی ناگسستنی دارد از این رو معرفی نقش حیوانات در زندگی انسان و پیوند بین این دو بسیار مهم و نیازمند حرکتی فرهنگی در سطح جامعه و در حوزه فرهنگ عمومی مردم است.


وی افزود: نظام خلقت مانند زنجیره به هم پیوسته است و حذف یکی از حلقه ها ممکن نیست و هر گونه اشکال کل زنجیره را متاثر می کند این پیوستگی چنان زیاد است که هیچ کدام بدون دیگری نمی توانند به حیات خود ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه ‌در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تغذیه سالم و امنیت غذایی از ارکان امنیت ملی محسوب می شود، تاکید کرد: این موضوع در اولویت مسئولان باشد زیرا موضوع تغذیه و معیشت را نمی توان به تاخیر انداخت و با استقلال و امنیت ملت سرو کار دارد.

حجت الاسلام تقوی همچنین بر رعایت اخلاق دامپزشکی و رعایت حقوق حیوانات تاکید کرد و گفت: حیوانات دارای حقوقی هستند  و نمی توان به هر شکلی با آنها رفتار کرد و در دین اسلام نیز بر این امر تاکید بسیاری شده است، این موضوع با تولی گری سازمان دامپزشکی یا محیط زیست قابل نهادینه شدن در فرهنگ عمومی مردم است. 

وی همچنین در خصوص تشکیل وزارت بازرگانی تصریح کرد: تلاش زیادی برای استقلال در تامین اقلام معیشتی مردم شده که اگر با تشکیل وزارت بازرگانی اقدام به واردات گسترده کنیم ضربه بزرگی به تولید وارد خواهد آمد.

در پایان این آیین از بهره برداران نمونه تجلیل شد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار