کد خبر :   822  | تاریخ خبر : 1398/07/13  | ساعت : 15:13

وزیر جهاد کشاورزی در روز ملی دامپزشکی:

دامپزشکان مسئولیت سنگین تامین غذای سالم را دور از هیاهو انجام می دهند


وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از تلاش جامعه دامپزشکی کشور گفت: دامپزشکان مسئولیت سنگین تامین غذای سالم را دور از هیاهو و بی حاشیه انجام می دهند.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، مهندس محمود حجتی در حاشیه گرامیداشت روز ملی دامپزشکی که پیش از ظهر شنبه در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، در جمع خبرنگاران، با تبریک این روز به جامعه دامپزشکی اظهار کرد: دامپزشکان در تامین امنیت غذایی و سلامت غذا نقشی بی نظیر دارند و این وظیفه سنگین را به آرامی و دور از هیاهو به خوبی انحام‌می دهند.

وی گفت: به رغم محدودیت های متعدد و خطر ابتلا به بیماری های مشترک انسان و دام، دامپزشکان با تلاشی شبانه روزی در اقصی نقاط کشور و مناطق دور افتاده برای مقابله و‌مبارزه با این بیماری ها حضور یافته و حتی جان‌ خویش را به خطر می اندازند. 

حجتی در ادامه در خصوص بالا بودن خروجی دانشکده های دامپزشکی نسبت به نیاز کشور، یادآور شد: این موضوع نه تنها در رشته دامپزشکی که کمابیش در سایر زیربخش های کشاورزی مشاهده می شود و لازم است با هماهنگی وزارت علوم، متناسب با ظرفیت جذب بازار، دانشجو پذیرش شود تا کمتر با مشکل تورم نیروی انسانی تحصیل‌کرده مواجه شویم

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار