کد خبر :   820  | تاریخ خبر : 1398/07/13  | ساعت : 12:55

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم روز ملی دامپزشکی:

بیماری سرخک در ایران حذف شد/ موسسه رازی تنها تولیدکننده واکسن سرخک در ایران


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام خبر حذف بیماری سرخک در کشور گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در ساخت این واکسن کمک شایانی به وزارت بهداشت کرد و این موسسه توانایی دارد بیش از گذشته در خودکفایی ملی نقش آفرینی کند. 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر نمکی در حاشیه مراسم روز ملی دامپزشکی در جمع خبرنگاران، با اعلام خبر حذف بیماری سرخک در ایران اظهار کرد: این خبر مسرت بخش را به ملت ایران می دهیم که گواهی حذف بیماری سرخک در ایران توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) صادر شد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد، چون در بین 23 کشور شرق مدیترانه، ایران یکی از سخت ترین عرصه ها برای خدمت رسانی، ریشه کنی و حذف برخی از بیماری ها است و در برخی از مناطق کشور برای واکسیناسیون یک کودک، زحمات زیادی متحمل می شویم.

وی با بیان اینکه امروز آمریکایی ها به شدت گرفتار سرخک هستند، افزود: سرخک به باتلاقی برای نظام سلامت آمریکا تبدیل شده و حتی بسیاری از کشورهای اروپایی نیز نتوانسته اند سرخک را حذف کنند.

دکتر نمکی با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت تاییدیه حذف سرخک را به راحتی صادر نمی کند، خاطرنشان کرد: با توجه به پهناور بودن سرزمین ایران، کنترل و حذف این بیماری کار آسانی نبود و با نظارت های مستمر و تلاش بهورزان و سایر تلاشگران عرصه سلامت این موفقیت به دست آمد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگار موسسه رازی درباره نقش موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در ریشه کنی سرخک در کشور، گفت: این موسسه در ساخت واکسن های مورد نیاز کمک بزرگی به وزارت بهداشت کرد و از آنها قدردانی می کنیم.

وی اضافه کرد: موسسه رازی با سابقه و قدمتی طولانی در واکسن سازی، این توانایی را دارد در خودکفایی ملی بیش از گذشته نقش آفرینی کند.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار