کد خبر :   806  | تاریخ خبر : 1398/07/02  | ساعت : 14:42

استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران:

موسسه رازی در صورت قرار گرفتن در فضای رقابت سالم بازارهای منطقه را فتح می کند


استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در صورت قرار گرفتن در فضای رقابتی سالم و حذف برخی تسهیلات اعطایی به واردات واکسن های خارجی، به طور قطع می تواند بازارهای منطقه و خاورمیانه را فتح کرده و به بازارهای جهانی ورود کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر ناصر علیدادی در پانل پرسش و پاسخ همایش ملی "تب برفکی، پیشگیری، کنترل و چالش های پیش رو" که امروز سه شنبه در سالن زنده یاد پروفسور میرشمسی موسسه رازی برگزار شد، گفت: موسسه رازی اکنون در منگنه قرار گرفته به این معنا که واردات واکسن های خارجی با قیمت یارانه ای و یا به قیمتی ارزان انجام می شود که به نفع وارد کننده است و از طرفی موسسه رازی باید محصولات خود را به قیمتی ارزان عرضه کند تا از این طریق به دامداران یارانه داده شود.

وی افزود: علاوه بر این موسسه رازی اجازه صادرات نیز ندارد و بودجه های کافی هم به این مجموعه تعلق نمی گیرد از این رو از هر جهت که بنگریم موسسه رازی در فشار قرار دارد و به این ترتیب از رقبای خارجی خود عقب می افتد و در برخی موارد نیز نمی تواند تجهیزات خود را به منظور اجرای طرح های توسعه ای، نوسازی کند زیرا بودجه و اعتبار کافی در اختیار این مجموعه نیست.

استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با انتقاد از یارانه ای که به واکسن های وارداتی از هند و ترکیه داده می شود، ادامه داد: این موضوع به تصویب مجلس نیز رسیده که یارانه تخصیصی به واردات واکسن، به مصرف کننده که همان مردم هستند، داده شود تا توان خرید گوشت قرمز و سایر اقلام دامی و لبنی به قیمت یارانه ای را داشته باشند و قیمت شیر و گوشت نیز آزاد باشد.

دکتر علیدادی اضافه کرد: در این شرایط، برای دامدار نیز به لحاظ اقتصادی به صرفه تر است که بهترین واکسن موسسه رازی را به قیمت تمام شده بخرد.
 وی تصریح کر: موسسه رازی در صورت قرار گرفتن در فضای رقابتی سالم و حذف برخی تسهیلات اعطایی به واردات واکسن های خارجی، به طور قطع می تواند بازارهای منطقه و خاورمیانه را فتح کرده و به بازارهای جهانی ورود کند.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار