کد خبر :   790  | تاریخ خبر : 1398/06/24  | ساعت : 10:35

رئیس موسسه رازی خبر داد:

آمادگی موسسه رازی برای بررسی اثربخشی واکسن های وارداتی


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، با بیان اینکه بررسی اثربخشی واکسن بر سیستم ایمنی نیازمند تجهیزات است، گفت: موسسه رازی تجهیزات مناسب برای بررسی این فرآیند را در اختیار دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در خصوص لزوم بررسی اثربخشی واکسن بر سیستم ایمنی، با بیان اینکه اثرات واکسیناسیون بر تغییر الگوی پاسخ ایمنی و افزایش اثربخشی واکسن در ابعاد مختلف باید مورد توجه باشد، گفت: توجه به این نکته که نوع پاسخ یک واکسن خاص در جوامع مختلف چه تفاوت هایی با یکدیگر دارد و تاثیر عواملی مانند روش فرمولاسیون واکسن، سن، نژاد و تغذیه در کارایی واکسن، از مسائل بسیار مهم، قابل بررسی و قابل پژوهش به شمار می روند. 

وی افزود: بررسی این عوامل به سادگی امکان پذیر نیست و نیاز به تجهیزات و زیرساخت هایی دارد که در موسسه رازی با داشتن بخش هایی مانند فیزیک و شیمی، ایمونولوژی و کنترل کیفی، می توانیم ایمنی زایی واکسن های وارداتی را در ایران و جوامع مختلف بررسی کنیم.  

رئیس موسسه رازی از انجام پژوهش ها و آزمایش هایی در این مورد در موسسه خبر داد و گفت: در بررسی تاثیر واکسن بر سیستم ایمنی، لازم است مواردی همچون اجزای تشکیل دهنده و بازدهی واکسن بررسی شود که این موارد به ترتیب در بخش فیزیک و شیمی و کنترل کیفی موسسه رازی امکان پذیر است.

دکتر اسحاقی افزود: ایمنی زایی واکسن در محیط بدن از دیگر موارد موثر در بررسی واکسن محسوب می شود که با استفاده از دستگاه های جدید خریداری شده در موسسه رازی، این موارد را به دقت می توان بررسی کرد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار