کد خبر :   789  | تاریخ خبر : 1398/06/24  | ساعت : 13:28

همایش ملی "تب برفکی، پیشگیری، کنترل و چالش های پیش رو" به میزبانی موسسه رازی برگزار می شود


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از برگزاری همایش ملی یک روزه تب برفکی، پیشگیری، کنترل و چالش های پیش رو، با حضور متخصصین این بیماری به میزبانی موسسه رازی خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در خصوص برگزاری همایش ملی تب برفکی گفت: به مناسبت گرامیداشت مرحوم دکتر مهدی آمیغی، روز سه شنبه دوم مهرماه همایش ملی "تب برفکی، پیشگیری، کنترل و چالش های پیش رو" در سالن پروفسور میرشمسی موسسه رازی با حضور متخصصین این بیماری از موسسه رازی، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان نظام دامپزشکی، دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، بخش خصوصی، اتحادیه ها و صنوف وابسته برگزار می شود.

وی افزود: این همایش در راستای اهداف ترویجی موسسه رازی با هدف بررسی آخرین یافته های تحقیقاتی در زمینه کنترل و پیشگیری بیماری تب برفکی، افزایش تعامل و ارتباط بین موسسه رازی با سازمان دامپزشکی، دانشگاه و صنعت و تبادل نظر در خصوص چالش های این بیماری در کشور ترتیب داده شده است.

دکتر اسحاقی یادآور شد: در این همایش دکتر علی صفر ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در خصوص برنامه ملی کنترل تب برفکی در گذشته و حال و دکتر اکبر خراسانی رئیس آزمایشگاه‌های تشخیص بیماری تب برفکی و ویروس بذر موسسه رازی در زمینه تعیین قرابت و تطبیق واکسن تب برفکی با ویروس در گردش میدانی سخنرانی خواهند کرد.

رئیس موسسه رازی همچنین گفت: دکتر سید محمود عظیمی دزفولی سرپرست بخش تولید واکسن تب برفکی موسسه رازی در خصوص واکسن تب برفکی، کاربردها و محدودیت های آن، دکتر محمد بارانی درباره تنوع واکسن های تب برفکی و چالش های آن در ایران و دکتر جواد امامی در زمینه بررسی خسارات اقتصادی تب برفکی، در این همایش به سخنرانی خواهند پرداخت.

 

 

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار