کد خبر :   746  | تاریخ خبر : 1398/04/30  | ساعت : 09:24

حفظ امنیت کشور در حوزه سلامت و غذا از طریق موسسه رازی/ کمترین آسیب به این مرکز، امنیت ملی را خدشه دار می کند


دبیر پدافند غیرعامل وزارت جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه امنیت کشور در حوزه سلامت و غذا از طریق موسسه رازی حفظ می شود، گفت: اگر کمترین آسیبی به این مرکز وارد شود، امنیت ملی کشور خدشه دار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، فتح اله نادعلی در جلسه مشترک با مسئولان موسسه رازی که در این موسسه برگزار شد، با تاکید بر اینکه رازی بیشترین تاثیر را در پدافند زیستی کشور دارد، اظهار کرد: موسسه رازی را باید در ابعاد مختلف مورد توجه قرار داد که بخش مهمی از آن مربوط به امنیت ملی است و در همین راستا لازم است هم افزایی میان سازمان دامپزشکی و موسسه رازی افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه ای مانند موسسه رازی وجود ندارد که تا این اندازه در حوزه های ناشناخته کشور از جمله حوزه امنیت غذایی و زیست محیطی اثرگذار باشد، افزود: بحث روحی و روانی موسسه رازی در جامعه موضوع بسیار مهم است چرا که در زمان تحریم ها وجود چنین مراکزی می تواند در جامعه، آرامش و امنیت روانی به ارمغان بیاورد.

دبیر پدافند غیرعامل وزارت جهادکشاورزی به ذخایر ژنتیکی، بانک های سلول و سرمایه‌های ارزشمند موجود در موسسه رازی اشاره کرد و گفت: مشابه مجموعه رازی و سرمایه های انسانی آن در جای دیگری از کشور یافت نمی شود و اهمیت آن در نگاه مسئولان کلان کشور به ویژه رهبر معظم انقلاب به درستی تبیین شده و وجود دارد اما به عنوان مکانی که شاید بهترین اسلحه در برابر تحریم های حوزه امنیت زیستی و غذایی محسوب می شود، در زمان عملیاتی شدن، شاهد نگاه های آینده نگرانه نیستیم.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که موسسه رازی به عنوان ذخیره برای نظام و کشور باید حفظ شود، خاطرنشان کرد: امنیت کشور در حوزه سلامت و غذا از طریق موسسه رازی حفظ می شود و لازم است با دید کاردبردی‌تری به آن نگاه کرد چرا که اصلی ترین حوزه امنیت به سلامت و غذا برمی گردد.

نادعلی نگاه راهبردی به مراکزی مانند رازی که به عنوان مرکز ثقل نظام محسوب می شود را بسیار با اهمیت عنوان کرد و افزود: اگر کمترین آسیبی به این مرکز وارد شود، امنیت ملی کشور خدشه دار می شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات داخلی را باید با برنامه ریزی صحیح مدیریت کرد، ادامه داد: پدافند غیرعامل زنجیره و دیوار امنیتی است که اگر قطع شود یا وجود نداشته باشد، زمینه ورود دشمن فراهم خواهد شد.

دبیر پدافند غیرعامل وزارت جهاد کشاورزی، ماهیت موسسه رازی را پدافندی عنوان کرد و گفت: ایجاد مصونیت در زمان بحران مهمترین کارکرد رازی در حوزه پدافند غیرعامل است و حفظ این موسسه امری بسیار ضروری به حساب می آید.

وی وجود موسسه رازی و فعالیت های ارزشمندی که توسط آن انجام می شود را مرهون تلاش های شبانه روزی دانشمندان بزرگ از گذشته تاکنون عنوان کرد و افزود: زحمات زیادی کشیده شده تا رازی به عنوان پشتوانه نظام و ذخیره ارزشمند و بی بدیل کشور تبدیل شده و اکنون لازم است برای حفظ و توسعه آن از هیچ کوششی دریغ نکرده و در حوزه نیروی انسانی نیز با بکارگیری شایسته پدافند غیرعامل، در شرایط ویژه به درستی اقدام کنیم.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار