کد خبر :   743  | تاریخ خبر : 1398/04/24  | ساعت : 09:43

فعالیت موسسه رازی بهترین محور در جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است/ ضرورت مبارزه با مافیای واکسن


مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به این معناست که اقتصاد کشور به جایگاهی برسد که دشمنان نتوانند صدمه ای به کشور وارد کنند، گفت: فعالیت های موسسه رازی بهترین محور در جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است چراکه علاوه بر درآمدزایی، سلامت آوری برای کشور به دنبال دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، حجت الاسلام والمسلمین حسین سعیدیان با اشاره به نقش مهم و ارزشمند موسسه رازی در سلامت کشور، بر تقدم پیشگیری بر درمان تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از اهرم های مهم سلامت یک جامعه توجه به بهداشت و زندگی سالم است، برای اجرایی شدن این امر باید از تهدیدات زیستی جلوگیری کرده و در این راستا پیشگیری را باید در همه امور اولویت بدانیم.

وی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را مجموعه ای با ارزش و با اهمیت در زمینه پیشگیری و حفظ سلامت جامعه دانست و افزود: برای داشتن جامعه سالم نیازمند محیط و غذای سالم هستیم و امنیت غذایی کشور زمانی محقق می شود که پیشگیری از ویروس ها، میکروب ها و آلودگی ها انجام شود؛ در همین راستا واکسن هایی که در موسسه رازی تولید می شود، مقدمه ای برای سلامتی انسان، دام و طیور به حساب می آید.

مسئول حوز نمایندگی ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خاطرنشان کرد: موسسه رازی نقش بسیار خوب و مهمی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری ها در کشور دارد و بر این اساس باید در جهت توسعه تولیدات خود تلاش خود را ادامه دهد و بر اساس نیازهای جامعه فعالیت های خود را انجام دهد.
وی با تاکید بر اینکه موسسه رازی نیروهای خوب و مستعدی در بخش تحقیق و تولید دارد و این زمینه ساز استقرار سلامت در کشور است، ادامه داد: اولویت بندی موضوع مهمی است که باید در بحث تولید به آن توجه داشت و بر اساس نیاز جامعه در موسسه اقدام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان بر لزوم استانداردسازی جهانی و ملی در تمامی فعالیت ها تاکید کرد و افزود: این امر سبب افزایش رشد و بهره وری کمی و کیفی محصولات می شود و همچنین دغدغه کیفی داشتن در خصوص محصولات، از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه موفقیت در حوزه صادرات نیز به طور مستقیم به این موضوع ارتباط دارد.

وی اخلاق را نیز از مهمترین عوامل برای ارتقا کیفیت در هر حوزه ای از جمله تحقیق و تولید عنوان کرد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه 60 درصد از فرمایشات مقام معظم رهبری در شعارهای سال در ارتباط با اقتصاد و به ویژه اقتصاد مقاومتی است، گفت: اقتصاد مقاومتی به این معناست که اقتصاد کشور به جایگاهی برسد که برای دشمنان بازدارندگی داشته باشد و نتوانند صدمه ای به کشور وارد کنند، فعالیت های موسسه رازی بهترین محور در جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است چراکه علاوه بر درآمدزایی، سلامت آوری به دنبال دارد و این یکی از مهمترین مصداق های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا در همه زمینه ها خودکفا باشیم، خاطرنشان کرد: از موسسه رازی درخواست دارم تمام همت خود را به کار ببندد تا تولیدات و تحقیقات خود را به جایگاهی برسانند که به بیگانگان نیازی نداشته باشیم و شرط اجرایی شدن این امر تبلیغات است تا با شناخت هرچه بیشتر موسسه رازی درکشور، شاهد کاهش واردات محصولاتی باشیم که در این موسسه علمی در حال تولید است.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان در ادامه با تاکید بر لزوم مبارزه با مافیای واکسن تصریح کرد: باید تبلیغات موسسه رازی به قدری وسیع و قوی باشد تا فرآورده های موسسه رازی بیشتر و بهتر در کشور معرفی شود.

وی به قیمت مناسب محصولات رازی در کنار کیفیت بالای آن اشاره کرد و افزود: البته گاهی ممکن است دست های پشت پرده برای زمین زدن محصولات داخلی حتی هزینه هم بکنند و واکسن های وارداتی را به قیمتی ارزانتر بفروشند که در این راستا لازم است دولت، قوه قضائیه و تولیدکنندگان داخلی دست به دست هم دهند تا از ورود دلال ها و کاسبانِ واردات، جلوگیری به عمل آورند.

آبروی نظام وابسته به موسسه رازی است/ ضرورت استمرار فعالیت های تولیدی موسسه رازی

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه همه دستگاه ها باید از تحقیقات حمایت کنند و در راس آن وزارت جهاد و سازمان تحقیقات قراردارند، گفت: ارزش و اهمیت فعالیت های تحقیقاتی در سال های اخیر بیش از پیش شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته است و دولت به عملکرد خود در اقتصاد مقاومتی در حوزه یافته های تحقیقاتی و ارقام کشاورزی جدید و نیز رشد چند درصدی اقتصادی در وزارت جهاد افتخار می کند؛ این امر نشان از آن دارد که تحقیقات علی رغم مشکلات و تحریم های موجود، با خوداتکایی و اعتماد به نفس تاکنون موفق عمل کرده است.

وی تصریح کرد: زمانی(در گذشته) به دلیل اهمیت فعالیت های تحقیقاتی، وزیر کشاورزی خواستار انتقال تولیدات موسسه به بخش خصوصی بود، اما به اعتقاد بنده، فعالیت های موسسه رازی همانند سایر کارها نیست که به راحتی بتوان در اختیار بخش خصوصی قرار داد، چراکه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آبروی نظام وابسته به این موسسه است.

وی ادامه داد: تولیدات موسسه رازی را در بخش خصوصی باید افرادی به دست گیرند که در زمینه علمی و تحقیقاتی این حوزه فعالیت داشته اند اما اکنون به اندازه کافی چنین افرادی در کشور نداریم که علاوه بر این که بر اهمیت این بخش مهم کشور واقف باشند، سرمایه گذاری لازم را برای این کار انجام دهند. به عقیده بنده هنوز زمان واگذاری تولیدات موسسه رازی به بخش خصوصی فرا نرسیده و حتی با بهره گیری از بخش خصوصی، موسسه باید به فعالیت های خود در زمینه تولید ادامه دهد تا با ضعیف عمل کردن احتمالی بخش خصوصی، کشور متضرر نشود.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار