کد خبر :   738  | تاریخ خبر : 1398/04/19  | ساعت : 15:20

در بازدیدی عنوان شد؛

امکانات مناسب موسسه رازی برای کمک به اجرای برنامه کشوری مبارزه با بیماری لپتوسپیروز


عضو کمیته اجرایی بین المللی کنترل و مبارزه با بیماری لپتوسپیروز گفت: از امکانات موجود در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای اجرای برنامه واکسیناسیون کشوری مبارزه با بیماری لپتوسپیروز استفاده شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر "فدریکو کاستا" در حاشیه بازدید از موسسه رازی که پیش از ظهر چهارشنبه انجام شد، گفت: پیش از حضور در موسسه رازی از طریق مطالعه مقالاتی که درباره بیماری لپتوسپیروز توسط اعضای هیئت علمی موسسه منتشر شده بود، به فعالیت های علمی گسترده آن پی بردم و ملاقات و بازدیدکوتاه امروز نشان داد زیرساخت های خوبی در موسسه رازی وجود دارد.

 عضو کمیته اجرایی بین المللی کنترل و مبارزه با بیماری لپتوسپیروز و مشاور سازمان جهانی بهداشت در حوزه کنترل جوندگان، با اشاره به وجود سرمایه انسانی مجرب و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته در موسسه رازی اضافه کرد: اقدامات موثری در زمینه آزمایش های تشخیصی لپتوسپیروز در موسسه رازی قابل اجراست و امکانات خوبی در موسسه موجود است که می توان از آن در اجرای برنامه کشوری کنترل و پیشگیری بیماری لپتوسپیروز استفاده کرد.

 وی در این برنامه به اتفاق رئیس اداره کنترل و مبارزه با بیماری های مشترک وزرات بهداشت و محققان موسسه رازی از آزمایشگاه رفرانس لپتوسپیروز و آزمایشگاه مرکزی بخش ایمونولوژی موسسه دیدن کرد.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار