کد خبر :   736  | تاریخ خبر : 1398/04/19  | ساعت : 13:46

موسسه رازی مرجع توانا در انجام آزمایشات تشخیصی بیماری لپتوسپیروز در کشور است


رئیس اداره کنترل بیماری های مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: آزمایشگاه لپتوسپیروز موسسه رازی تنها مرکزی است که توانایی انجام تمام آزمایشات تشخیصی بیماری لپتوسپیروز را دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر بهزاد امیری در حاشیه نشست مشترک مشاور سازمان جهانی بهداشت و کارشناسانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با مدیر روابط بین الملل و جمعی از محققان موسسه رازی که پیش از ظهر چهارشنبه در سالن زنده یاد دکتر کاوه این موسسه برگزار شد، گفت: پروفسور "فدریکو کاستا" مشاور سازمان جهانی بهداشت در کنترل جوندگان، عضو انجمن هیئت اجرایی بین المللی لپتوسپیروز و از اساتید کنترل جوندگان به درخواست مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با هماهنگی دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت به ایران دعوت شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه موسسه رازی از معدود مراکز ارجاعی کشور در ارتباط با شناسایی بیماری لپتوسپیروز است، پس از هماهنگی با مسئولان این موسسه از پروفسور کاستا دعوت کردیم با هدف آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های موسسه رازی، بازدیدی از این مجموعه بزرگ کشور داشته باشد.

دکتر امیری، موسسه رازی را به عنوان ظرفیتی ملی و از مراکز مهم کشور به ویژه در بحث بیماری های مشترک انسان و دام خواند و اظهار کرد: توانمندی های این موسسه در شناسایی و تشخیص بیماری لپتوسپیروز، آزمایشات، تولید واکسن و کیت های آزمایشگاهی استاندارد و همچنین معرفی این مجموعه به عنوان یک مرکز مرجع، آموزشی و پژوهشی و استفاده شایسته از ظرفیت های آن از اهداف این بازدید است.
 
وی با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، تاکید کرد: گرچه همکاری های متعددی با موسسه رازی داریم اما بسیاری از توانمندی های این مرکز هنوز ناشناخته است و این دیدارها به شناسایی ظرفیت های موجود در موسسه رازی کمک شایانی می کند.

رئیس اداره کنترل بیماری های مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمایشگاه لپتوسپیروز موسسه رازی تنها مرکزی است که توانایی انجام تمام آزمایشات تشخیصی بیماری لپتوسپیروز را دارد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار