کد خبر :   725  | تاریخ خبر : 1398/04/02  | ساعت : 10:29

با تصویب تشکیل گروه های 6 گانه؛

نشست شورای سیاست گذاری توسعه صنعت شترداری کشور در موسسه رازی شعبه مشهد برگزار شد


نشست شورای سیاست گذاری شتر کشور با تصویب تشکیل گروه های شش گانه به منظور ارتقای صنعت شترداری در کشور و پیشبرد طرح ملی توسعه شتر به میزبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه مشهد برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، نشست شورای سیاستگذاری شتر کشور با حضور سید احمدرضا سید علیان معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر حمیدرضا فرزین رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شعبه شمال شرق، دکتر سعید زیبایی رئیس انجمن علمی شتر کشور و جمعی از مسئولان و مدیران دامپزشکی کشور در موسسه رازی شعبه مشهد برگزار و برنامه های آتی این شورا بررسی شد.

تشکیل 6 گروه شامل گروه علمی با محوریت آموزش، پژوهش، ترویج، برگزاری جشنواره ها، همایش و کنگره ها؛ گروه توسعه سرمایه گذاری و مجریان استانی طرح ملی با محوریت جلب سرمایه گذار ها و پیشبرد طرح ملی توسعه شتر کشور و گروه صدور پروانه و امور بهداشتی با محوریت بررسی دستوالعمل ها و موارد مورد نیاز مبنی بر اخذ مجوز برای دریافت پروانه شتر داری، پروانه بهداشتی شتر داری و صادرات و واردات در این نشست به تصویب رسید.

شکل گیری گروه صنایع تبدیلی و بازار با محوریت محصولات شتر و بازار فروش به خصوص شیر و فرآورده های مربوطه و فروش آن در شبکه بازار، گروه سامان دهی سامانه عرفی مراتع شتر داری با محور استفاده از منابع برای تعریف و بهینه کردن مرتع غنی شده برای تغذیه شتر و گروه تغذیه و پرورش شتر با محور گروه تغذیه و پرورش سنتی و نوین شتر از دیگر مصوبات این نشست بود.

همچنین دکتر فرزین رئیس موسسه رازی شعبه مشهد در مورد روند فعالیت های 10 ساله به منظور اعتلای صنعت شتر کشور، دست آوردهای مهم این صنعت تا کنون، تاثیر آن بر صنعت شترداری کشور و نقش موسسه رازی در این خصوص مطالبی عنوان کرد.

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار