کد خبر :   724  | تاریخ خبر : 1398/03/29  | ساعت : 16:58

فعالیت های موسسه رازی کمک شایانی به سازمان دامپزشکی می کند


مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی، فعالیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را کمک بزرگی برای سازمان دامپزشکی خواند و گفت: توان تولیدات موسسه رازی به ویژه در حوزه واکسن های استراتژیک طیور افزایش یابد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علیرضا اکبرشاهی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه سمینار آخرین یافته های بیماری نیوکاسل (یادواره مرحوم دکتر سهراب) که در سالن پروفسور میرشمسی موسسه رازی برگزار شد، گفت: حجم عمده واکسن های مصرفی کشور در موسسه رازی تولید می شود و فعالیت این موسسه کمک بزرگی برای سازمان دامپزشکی محسوب می شود زیرا تولیدات موسسه رازی موجب شده نیازی به واردات واکسن های متعدد نداشته باشیم.


مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی در ادامه با بیان اینکه تولید واکسن های استراتژیک طیور نیازمند تکنولوژی بالایی است، ابراز امیدواری کرد توان تولیدات موسسه رازی به ویژه در حوزه واکسن های استراتژیک طیور افزایش یابد.

اکبرشاهی همچنین با تاکید بر لزوم تغییر برنامه واکسیناسیون با توجه به تغییر سویه های در گردش طی 10- 15 سال اخیرگفت: امروز در دنیا از واکسن های نوترکیب استفاده می شود و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار