کد خبر :   703  | تاریخ خبر : 1398/03/08  | ساعت : 09:52

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای در موسسه رازی انجام می شود/ دکتر اسحاقی بهترین فرد برای مدیریت موسسه


معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نه فقط مجموعه ای تولیدی، که مرجع تحقیقات بیماری های مختلف است و لازم است این وجه از فعالیت های موسسه بیش از پیش شناسانده و‌معرفی شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر کاظم خاوازی در نشست مشترک با رئیس، معاونان و مدیران موسسه رازی که در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه برگزار شد، گفت: هر گاه از موسسه رازی سخن به میان می آید، همه آن را موسسه ای تولیدی که ۸۵ درصد واکسن های انسانی، ۹۵ درصد واکسن های دام و ۲۵ درصد واکسن های طیور کشور را تولید می کند، می شناسند درحالیکه تحقیقات گسترده ای در این موسسه انجام می شود و تمام واکسن ها و سایر فرآورده های بیولوژیک بر پایه تحقیقات متعدد در این موسسه به دست آمده است.

وی افزود: موسسه رازی نه فقط مجموعه ای تولیدی، که مرجع تحقیقات بیماری های مختلف است و لازم است این وجه از فعالیت های موسسه بیش از پیش شناسانده و‌ معرفی شود.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه با اشاره به تلاش ها و زحمات دکتر اسحاقی مبنی بر رایزنی با نهادها و سازمان های تصمیم گیر به منظور رفع موانع و جذب تسهیلات برای موسسه رازی گفت: این تلاش ها اگر با نگاهی کاملا کارشناسی شده در کنار استفاده از سرمایه های انسانی موسسه باشد، به شکل گیری خرد جمعی و گرفتن تصمیمات پایدار و قاطع برای موسسه رازی منجر خواهد شد.

دکتر خاوازی تصریح کرد: موسسات و زیرمجموعه های متعددی در سازمان تحقیقات وجود دارد که تلاش ما حمایت و کمک به رفع مشکلات این مجموعه ها است اما شاهد هستیم دکتر اسحاقی و تیم مدیریتی موسسه رازی با درک گرفتاری های مختلف سازمان، یک‌تنه امور را پیش می برند و به ندرت بوده که رئیس این موسسه برای انجام برنامه‌ها و اهداف موسسه از سازمان انتظار مساعدت و همراهی داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی که در جمع معاونان و مدیران موسسه رازی سخن می گفت، به سخنرانی حجت الاسلام سیدکریم صادقی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این موسسه  مبنی بر ضرورت همراهی سه عنصر تعهد، تخصص و مهارت برای مدیریت در کلام معصومین اشاره و اظهار کرد: هر سه این صفات در دکتر اسحاقی وجود دارد و همه باید در جهت همسویی به رئیس موسسه کمک کنند.

دکتر خاوازی همچنین با اشاره به برخی شایعات مطرح شده، اضافه کرد: این اخلاق خوبی نیست که عده ای از سر تفریح پس از مدتی شایعه تعویض یک مسئول و یا رئیس را رواج می دهند. در این زمینه تماس های بسیاری با بنده گرفته شد اما مدیری مظلوم تر، اخلاقی تر و متخصص تر از دکتر اسحاقی برای این مجموعه پیدا نمی‌شود.

وی تلاش و همدلی را رمز قدرتمند شدن و اعتلای موسسه رازی دانست و با بیان اینکه امروز موقعیتی فراهم شده تا به رغم همه فشارهای تحمیل شده بر کشور، موسسه رازی بتواند گام های بلندی بردارد، گفت: همچنین فضای مناسبی برای توسعه صادرات این موسسه ایجاد شده که امید است به خوبی از آن استفاده کند.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار