کد خبر :   701  | تاریخ خبر : 1398/03/05  | ساعت : 12:45

با اعلام دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم؛

"آرشیو رازی" و "تحقیقات دامپزشکی" به عنوان نشریات معتبر دامپزشکی کشور معرفی شدند


مجله علمی – پژوهشی "آرشیو رازی" و مجله "تحقیقات دامپزشکی و فرآورده های بیولوژیک" موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سوی دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، در بین 18 نشریه معتبر رشته دامپزشکی کشور قرار گرفتند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم به تازگی فهرست نشریات علمی دارای اعتبار و نیز تعدادی از نشریات لغو اعتبار شده را منتشر کرده که در این میان دو نشریه از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در فهرست 18 نشریه معتبر رشته دامپزشکی معرفی شدند.

 براساس این گزارش، نشریه های "آرشیو رازی" و "تحقیقات دامپزشکی و فرآورده های بیولوژیک" متعلق به موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کنار 16 نشریه دیگر به عنوان نشریات معتبر دامپزشکی اعلام شدند.

 گفتنی است؛ آرشيو رازی نخستين و قديمی ترين نشريه معتبر علمی ايران، در سال 1317 پا به عرصه وجود گذاشت و اكنون به عنوان نشريه ای بين المللی هشتاد و یکمین سال انتشار خود را در موسسه تحقيقات واكسن و سرم سازی رازی مستقر در كرج پشت سر می گذارد.

 این نشریه با داشتن شاخص های لازم در پایگاه استنادی «پاپ مد» به عنوان مرجع علمی پذیرفته شده است. پاپ مد » (PubMed ) یکی از مهم ترین بانک‌های علمی اطلاعاتی دنیا در زمینه تحقیقات پزشکی، دامپزشکی و دارویی است.

نشریه "تحقیقات دامپزشکی و فرآورده های بیولوژیک" که دیگر نشریه موسسه رازی است، در سال 1367 با عنوان "پژوهش و سازندگی" انتشار آن آغاز شد و اکنون از نشریات معتبر علمی در رشته دامپزشکی کشور محسوب می شود.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار