کد خبر :   694  | تاریخ خبر : 1398/02/23  | ساعت : 13:21

نقش موسسه رازی در ریشه کنی فلج اطفال در کشور


به همت محققان و تولیدکنندگان واکسن فلج اطفال در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بیش از 14 هزار نفر از اتباع خارجی در استان البرز واکسینه شدند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، با تلاش محققان و تولیدکنندگان واکسن فلج اطفال در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی این امکان فراهم شد که برای اتباع خارجی مقیم استان البرز با توجه به اهمیت موضوع، واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال صورت گیرد.

با تولیدات موسسه رازی، ایران در ردیف 10 کشور تولید کننده واکسن فلج اطفال در دنیا قرار دارد و با توجه به سطح ایمنی بسیار بالای این واکسن، در 18 سال اخیر حتی یک مورد هم از ابتلا به این بیماری در کشورمان گزارش نشده است. در همین راستا موسسه رازی موفق به دریافت گواهینامه ریشه کنی فلج اطفال از سوی سازمان جهانی بهداشت شده است.

بر همین اساس خبرگزاری فارس از واکسینه شدن بیش از 14 هزار نفر از اتباع خارجی در البرز خبر داد.

"به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، دکتر شهاب معینی مستوفی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از اجرای مرحله ی اول طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال ویژه اتباع خارجی خبر داد و گفت: طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال نوبت اول در راستای گام نهایی ریشه کنی فلج اطفال در خصوص تکمیل برنامه ایمن سازی از هفتم تا نهم اردیبهشت ماه در سطح استان البرز انجام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تصریح کرد: در ابتدا گروه هدف 14 هزار و 61 نفر برآورد شده بود که در این طرح تعداد 16 هزار و 392 نفر اتباع خارجی ویزیت و 14 هزار و 906 نفر واجد شرایط واکسینه شدند.

معینی مستوفی با بیان اینکه در این طرح تعداد 167 خانواده ایرانی نیز ویزیت و تعداد 76 نفر واکسینه شدند، عنوان کرد: تعداد 14 هزار و 989 نفر در طرح واکسیناسیون خانه به خانه قطره فلج اطفال خوراکی دریافت کردند."

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار