کد خبر :   687  | تاریخ خبر : 1398/02/14  | ساعت : 17:36

گسترش تبادلات بین المللی موسسه رازی با جدیت دنبال می شود


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه این موسسه در دنیا شناخته شده است، تاکید کرد: گسترش تبادلات بین المللی از اولویت های این مجموعه به شمار می رود و با جدیت دنبال می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در نشست کمیته هدایت و نظارت بر پیشبرد طرح اقتصاد مقاومتی " ارتقا پنج دانشگاه و پنج واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین المللی" که بعد از ظهر شنبه در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه رازی برگزار شد، با اشاره به فعالیت های بین المللی موسسه رازی گفت: این موسسه در چهار حوزه ارتباطات علمی و پژوهشی، ارتباطات اقتصادی و تجاری، ارتباطات فرهنگی و سیاسی و ارتباطات فنی (ساخت و نگهداری و بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات مرتبط با فرآیندهای تولید فرآورده های بیولوژیک و همچنین آزمایشگاه های تحقیقاتی و تشخیصی بیولوژیک) مراودات بین المللی دارد.

وی افزود: موسسه رازی با سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سازمان جهانی بهداشت دام (OIE) و سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (FAO) و سازمان منع گسترش سلاح های میکروبی، ارتباطات مداوم و مستمری دارد و کارگاه های آمو زشی مشترک نیز با سازمان جهانی بهداشت دام برگزار می کند.

دکتر اسحاقی همکاری موسسه رازی با شرکت های بین المللی و حضور در کنگره های جهانی و منطقه ای را از دیگر فعالیت های این مجموعه در حوزه پژوهشی برشمرد و اضافه کرد: چاپ مقالات بین المللی پژوهشی و مقالاتی که منجر به دانش فنی تولید محصول می شود در زمره اقدامات پژوهشی موسسه رازی است.

رئیس موسسه رازی از مجله "آرشیو رازی" با 85 سال قدمت به عنوان یکی از قدیمی ترین فعالیت های پژوهشی این موسسه نام برد و یادآور شد: این مجله که قدیمی ترین نشریه علمی – پژوهشی کشور محسوب می شود، سال پیش در "پاپ مد" نمایه شد و مراحل نمایه شدن این مجله در ISI نیز کلید خورده است.

دکتر اسحاقی همچنین به امضای تفاهم نامه های پژوهشی با موسسات و شرکت هایی از کشورهای آلمان و ایتالیا اشاره کرد و افزود: این موسسات دارای آزمایشگاه های رفرانس سازمان جهانی بهداشت دام هستند و افزایش تبادلات با آنها زمینه مناسبی برای گسترش تبادلات بین المللی موسسه رازی فراهم می آورد.

رئیس موسسه رازی با تاکید بر لزوم توسعه فعالیت های جهانی موسسه رازی با مراکز معتبر دنیا و با بیان اینکه این مجموعه در دنیا شناخته شده است، خاطرنشان کرد: تبادلات و تعاملات بین المللی موسسه رازی در گذشته با سهولت و سرعت بیشتری انجام می شد و افرادی مانند پروفسور شفیعی که اکنون از پیشکشوتان موسسه رازی است به راحتی با مراکز معتبر جهانی مراوده داشتند حتی این موسسه حدود 15 سال پیش برگزار کننده کارگاه های آموزشی برای کشورهای اسلامی بود.

وی تصریح کرد:گرچه امروز موانع و مشکلاتی سد راه برقراری ارتباطات جهانی این مجموعه بی نظیر شده است، اما تلاش ما عبور از این موانع است.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار