کد خبر :   679  | تاریخ خبر : 1398/02/07  | ساعت : 16:44

موسسه رازی از اولویت های وزارت بهداشت برای تامین واکسن های جدید است


مسئول برنامه های زئونوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: این وزارتخانه به عنوان متولی تامین سلامت جامعه به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای تولید واکسن های جدید است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمد زینعلی در حاشیه آیین گرامیداشت روز جهانی دامپزشکی، با اشاره به شعار "جایگاه و ارزش واکسیناسیون" در سال 2019 گفت: موثرترین سلاح های دفاعی بدن در برابر هجوم عوامل بیماری زا، ایجاد ایمنی اکتسابی از طریق واکسن و انجام عملیات واکسیناسیون در جمعیت دامی و انسانی است؛ به همین علت اگر تلاش و همت دانشمندان برای شناسایی عوامل بیماری زا و تولید انواع واکسن و برنامه واکسیناسیون نبود امروز در تامین پروتئین حیوانی با مشکل مواجه می شدیم.

وی افزود: تجهیز صنایع تولیدی داخل کشور به دانش روز و همگام با توسعه علم و فناوری جهانی موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سازمان نظام دامپزشکی کشور، با بیان اینکه ظهور بیماری های جدید مستلزم ساخت واکسن های جدید است، گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی تامین سلامت انسان، به دنبال استفاده از ظرفیت های واکسن سازی در کشور است و موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ظرفیت بسیاری خوبی برای تولید واکسن در کشور محسوب می شود.

 دکتر زینعلی تصریح کرد: موسسه رازی با توانمندی بالا، بومی کردن دانش واکسن سازی و ظرفیت ارزشمند تولید، جایگاهی پرافتخار به دست آورده است و پشتوانه مطمئنی برای کشور به شمار می آید.

مسئول برنامه های زئونوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را تلاشی برای رفع چالش ها در زمینه موانع تولید واکسن برشمرد و تاکید کرد: این مجموعه از اولویت های وزارت بهداشت است.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار