کد خبر :   652  | تاریخ خبر : 1397/12/27  | ساعت : 11:03

در موسسه رازی شعبه شیراز انجام شد؛

استفاده از تکنولوژی برتر جهانی در برداشت اتوماتیک آنتی ژن


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شیراز با اشاره به راه اندازی دستگاه برداشت اتوماتیک آنتی ژن در این شعبه گفت: این دستگاه منطبق با فن آوری روز، حجم برداشت آنتی ژن را از هرتخم مرغ به میزان قابل توجهی افزایش می دهد . 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی شیرازی نژاد با اشاره به راه اندازی دستگاه برداشت در موسسه رازی شعبه شیراز اظهار کرد: از مهم ترین دستاوردهای موسسه رازی شعبه شیراز، راه اندازی دستگاه برداشت اتوماتیک آنتی ژن توسط کارشناسان شعبه با مشاوره و همکاری نزدیک همکاران بخش R&D موسسه رازی مرکز و معاونت تولید شعبه شیراز است.

وی افزود: درحال حاضر با استفاده از این دستگاه که منطبق با فن آوری روز است، علاوه بر سرعت بالای برداشت آنتی ژن، شرایط اتاق های تمیز کاملاً حفظ شده و راندمان عملیات افزایش یافته است. 

رئیس موسسه رازی شعبه شیراز با اشاره به اینکه با بکارگیری این دستگاه همزمان حجم برداشت آنتی ژن از هر تخم مرغ به مقدار متوسط 2 تا 3 سی سی نسبت به برداشت دستی افزایش یافته، خاطرنشان کرد: با این دستگاه از ورود ناخالصی که در برداشت دستی بدلیل خطای انسانی رخ می داد جلوگیری بعمل می آید.

وی ادامه داد: آنتی ژن حاصله از غلظت ویروس بیشتری در هر سی سی برخوردار است و خلوص و کیفیت آنتی ژن برداشت شده توسط دستگاه برداشت به مراتب بالاتر از برداشت دستی بوده و موجب ارتقای کیفیت واکسن های تولیدی می شود.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار