کد خبر :   649  | تاریخ خبر : 1397/12/20  | ساعت : 15:01

رئیس موسسه رازی:

موسسه رازی پشتیبانی از توسعه صنایع داخلی را بر خود وظیفه می داند


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به افتتاح کارخانه تولید درهای پلاستیکی پزشکی گفت: موسسه رازی پشتیبانی از صنایع داخلی، صنایع بالادستی و پایین دستی مرتبط با فعالیت های این مجموعه را وظیفه خود می داند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در حاشیه آیین گشایش کارخانه تولید درهای لاستیکی پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه، با اشاره به لزوم حمایت از شکل گیری صنایع داخلی گفت: موسسه رازی پشتیبانی از صنایع داخلی و صنایع بالادستی و پایین دستی مرتبط با فعالیت های این موسسه را وظیفه خود می داند و این مهم نه تنها در برنامه موسسه قرار دارد بلکه یک دهه پیش با جایگزینی بطری های داخلی قابل مصرف در صنعت داروسازی و واکسن سازی به جای شیشه در شکل گیری این صنایع و کمک به استانداردسازی تولیدات داخلی نقش زیادی داشت.

وی افزود: در 10، 12 سال اخیر  ویال های مصرفی موسسه رازی از تولیدات با کیفیت داخلی خریداری می شود و در این مدت حتی یک مورد مرجوعی نداشته ایم حال آنکه همین ویال ها در گذشته از چین وارد می شد.

دکتر اسحاقی با ابراز خرسندی از افتتاح این کارخانه، به وجود شرکت های متعدد داروسازی در ایران اشاره و تصریح کرد: مصرف سالانه درهای پلاستیکی در موسسه رازی به عنوان قطب واکسن سازی کشور در کنار سایر صنایع دارویی زیاد است و توسعه صنایع داخلی، علاوه بر تامین نیازهای داخل و ارزآوری برای کشور، در اشتغالزایی نیز نقش به سزایی دارد که موضوع مهمی برای کشور محسوب می شود.

رئیس موسسه رازی، تصریح کرد: متاسفانه استرس و تنش در فعالیت های تولیدی بالا بوده و باید با حمایت و خرید تولیدات داخلی، راه را برای ادامه فعالیت تولیدکنندگان فراهم کنیم.

دکتر اسحاقی همچنین اعتماد به تولیدات داخلی را مستلزم رعایت استانداردهای روز دنیا برشمرد و با اشاره به بازدید امروز از بخش های مختلف این کارخانه یادآور شد: طراحی مناسب و مطابق با استانداردهای روز دنیا از مزیت های این کارخانه به شمار می رود و امیدواریم بتواند علاوه بر نیازهای داخلی به بازارهای صادراتی نیز ورود کند.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار