کد خبر :   1156  | تاریخ خبر : 1400/02/15  | ساعت : 08:42

کتاب شیوه نامه تعیین اولویت های تحقیقاتی موسسه رازی منتشر شد


کتاب شیوه نامه تعیین اولویت های تحقیقاتی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای معاونت تحقیقات، مدیریت تحقیق، توسعه و فناوری این موسسه منتشر شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، تهیه و تدوین این کتاب توسط (به ترتیب الفبا) دکتر علی اسحاقی، دکتر محمد اسلام پناه، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی، دکتر مجتبی محرمی، دکتر سهیلا مرادی بیدهندی و دکتر نجمه معتمد و با همکاری شورای دامپزشکی و شورای پزشکی این مجموعه در 74 صفحه انجام شده است.

از ابتدای سال 1397، سیاست موسسه در خصوص پروژه های تحقیقاتی مبنی بر اولویت ها و اجرای پروژه ها بر اساس اولویت سفارشی سازی آن ها متمرکز گردید و تلاش بر آن شد تا با هدف ساماندهی تحقیقات در موسسه در راستای حل نیازهای بخش های تولیدی، سازمان دامپزشکی و صنعت، اولویت های تحقیقاتی موسسه رازی تهیه و بر اساس آن پروژه های تحقیقاتی پیشنهاد و اجرا شوند.

در این راستا شورای تحقیقات دامپزشکی تشکیل و بیش از 30 جلسه کارشناسی و با حضور کارشناسانی از سازمان دامپزشکی، ابتدا معیارها و شاخص های تعیین اولویت بیماری ها تهیه و سپس موضوعات مربوطه مشخص شد.

در نهایت بر اساس نظر اعضا، معیارها و موضوعات امتیازدهی شده و بیماری ها و موضوعات اولویت دار تعیین شد و سپس از بین آن ها عناوین کلی تحقیقات برای دو سال آینده نهایی و ابلاغ گردید.

این کتاب به بیان شاخص ها و موضوعات تحقیقاتی به همراه فهرست بیماری ها و امتیاز و اولویت آن ها و در نهایت عناوین تحقیقاتی در هر حوزه پرداخته است.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار