کد خبر :   1118  | تاریخ خبر : 1399/12/18  | ساعت : 13:26

تزریق موفقیت آمیز واکسن رازی کووپارس در فاز اول/ فراخوان برای ثبت نام داوطلبان واجدالشرایط


محقق اصلی واکسن رازی کوو پارس، بخش اول فاز نخست تزریق واکسن کرونا موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را موفقیت آمیز و بدون عارضه نامطلوب گزارش کرد و از داوطلبان واجد شرایط برای ثبت نام و ادامه مطالعه کارآزمایی بالینی دعوت کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر سعید کلانتری در برنامه اطلاع رسانی وضعیت پیش قراولان پس از تزریق واکسن "رازی کووپارس" که امروز در سایت کارآزمایی بالینی موسسه رازی واقع در بیمارستان رسول اکرم(ص) برگزار شد، اظهار کرد: فاز اول مطالعه از هفته قبل در این مکان آغاز شد و بر همین اساس به  ۱۳ نفر پیش قراول تزریق انجام شد که  تاکنون به جز درد مختصر در محل تزریق برای برخی افراد هیچ عارضه‌ نامطلوبی گزارش نشده و مطالعه موفق بوده است.

محقق اصلی پروژه واکسن کووپارس با اشاره به عوارش طولانی مدت و اثربخش واکسن گفت: برای بررسی و قضاوت این مهم به زمان بیشتری نیاز داریم و پس از آن وارد قسمت دوم فاز اول خواهیم شد و تزریق به ۱۲۰ نفر از فردا آغاز می‌شود.

وی افزود: این پروژه تحقیقاتی کاملاً دو سو کور است و داوطلبان و محققان از نوع دریافت اطلاعی ندارند.

کلانتری با اشاره به این فاز برای بررسی ایمنی و بی خطری واکسن و هم پیدا کردن دز مناسب واکسن است، بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم مرحله دوم فاز اول تا اردیبهشت ماه به پایان برسد.

وی ضمن درخواست از افراد واجد شرایط برای شرکت در کارآزمایی واکسن رازی کووپارس افزود: پیشنهاد می کنیم افرادی که در نزدیکی سایت کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس و در محله ستارخان سکونت دارند با مراجعه به سایت کارآزمایی بالینی کووپارس درخواست خود را برای داوطلب شدن این واکسن ارائه کنند تا مشکلی از نظر رفت و آمد نداشته باشند.

محقق اصلی پروژه واکسن رازی کووپارس آدرس www.covid.rvsri.ac.ir را برای ثبت نام معرفی کرد و گفت: برای کارآزمایی بالینی واکسن نیاز به داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ سال سالم داریم و هر فرد واجد شرایطی می‌تواند وارد این مطالعه شود. ورود به مطالعه اختیاری است و هر زمان که علاقه‌ای به ادامه نداشته باشد، می‌تواند از مطالعه خارج شود و تعهدی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

کلانتری با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم واکسنی ایمن و در عین حال موثر ارائه دهیم، ادامه داد: تمامی داوطلبان پس از ویزیت و بررسی توسط تیم پزشکی وارد این طرح خواهند شد و اقدامات لازم انجام می شود.

پس از اینکه اردیبهشت ماه فاز اول به پایان رسید و اطلاعات و مستندات پروژه واکسن کووپارس به مراجع مربوطه از جمله سازمان غذا و دارو ارائه شد و توانستیم مجوز فاز دوم را دریافت کنیم، فاز دوم در سال آینده آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار