کد خبر :   1047  | تاریخ خبر : 1399/08/21  | ساعت : 13:06

کنترل کیفی موسسه رازی ذخیره ای بزرگ و قوی ترین در نوع خود است


معاون تضمین کیفیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از بخش کنترل کیفی این مجموعه به عنوان ذخیره ای بزرگ نام برد و گفت: برخورداری از دانش روز، تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص این بخش را به قوی ترین در نوع خود در کشور تبدیل کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر غلامرضا حنیفی با اشاره به گستردگی موضوع کیفیت در موسسه رازی، اظهار کرد: بخشی از رسالت و وظایف تعریف شده موسسه رازی تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک است بنابراین مسئله کیفیت محصول ضمن این که از اهمیتی خاص برخوردار است بلکه در این مجموعه تمام فرآیندهای تولید یک محصول نیز از ابتدا تا انتها با دقت و حساسیت رعایت و برای آن برنامه تدوین می شود.

وی افزود: امسال 52 برنامه بزرگ در معاونت تضمین کیفیت با هدف اصلاح موارد زیرساختی و زیربنایی در موسسه رازی طراحی و تدوین شد که تا کنون حدود نیمی از برنامه ها به انجام رسیده و تا پایان سال مابقی طرح ها نیز اجرا خواهد شد.
 
 دکتر حنیفی، استفاده بهینه از سرمایه های انسانی را مهمترین رکن این برنامه ها عنوان کرد و با تاکید بر اهمیت شایسته سالاری در دستیابی به اهداف گفت: در موسسه رازی نیروهای بسیار خوبی حضور دارند و تلاش کردیم مبنای انتخاب افراد تخصص و تجربه آنها باشد.

 معاون تضمین کیفیت موسسه رازی، تهیه و جمع آوری مستندات تولید تمام واکسن های موسسه و اخذ مجوزهای لازم را از دیگر برنامه ها برشمرد و ادامه داد: موسسه رازی در حوزه تولید واکسن حدود یک قرن سابقه فعالیت دارد و در تمام این سال ها واکسن ها با رعایت استانداردهای موجود ساخته شده است. گرچه در سال های اخیر الزامات تولید واکسن تغییراتی داشته و برای تولید هر واکسن باید تمام دستورالعمل ها رعایت و مستندات آن جمع آوری و تهیه شود و برای کسب مجوز تولید، در اختیار سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.

دکتر حنیفی همچنین با اشاره به فعالیت بخش کنترل کیفی موسسه رازی مطابق با استانداردهای فارماکوپه تاکید کرد: یکی از مجهزترین بخش های موسسه، "کنترل کیفی" است؛ تمام محصولات در این بخش بر اساس آخرین رفرانس های فارماکوپه مورد آزمایش قرار می گیرند و در صورت مشاهده کوچکترین مشکل در محصول، مجوز تولید داده نمی شود.
 
معاون تضمین کیفیت موسسه رازی تصریح کرد: به واقع بخش کنترل کیفی این مجموعه ذخیره ای بزرگ برای کشور است. برخورداری از دانش روز، تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص این بخش را به قوی ترین در نوع خود در کشور تبدیل کرده و برحسب مورد نیز اطمینان از سلامت و اثربخشی واکسن های وارداتی در این بخش مورد آزمایش قرار می گیرد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار