کد خبر :   1045  | تاریخ خبر : 1399/08/18  | ساعت : 13:07

رازی به عنوان یکی از مراکز قدرت در کشور مطرح است


نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا و در مجلس شورای اسلامی، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را به از مراکز قدرت در منطقه عنوان کرد و گفت: باید در جهت حمایت و ارتقا جایگاه این مجموعه تلاش کنیم.
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، علیرضا عباسی در حاشیه برگزاری جلسه با رئیس موسسه رازی، سرپرست دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه و سایر مدیران این موسسه با اشاره به قدمت قریب به یک قرن موسسه رازی در تحقیق و تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک اظهار کرد: چنین مجموعه هایی در سطح کشور به عنوان مراکز قدرت شناخته می شوند که کشور به وجود آن بسیار نیازمند است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تولید داخل با بهره گیری از دانش دانشمندان و ظرفیت های داخلی، افزود: نباید نگاه به بیرون داشته باشیم چراکه ظرفیت های لازم در این زمینه در داخل کشور موجود است و در صورت لزوم باید این بهره وری را افزایش دهیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این بهره وری باید به گونه ای باشد که نه تنها نیازهای داخلی کشور را تامین کنیم، بلکه در حوزه صادرات و تامین نیاز منطقه نیز ورود پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید افق های دید را بلند ببینیم و تامین نیاز برای جمعیت 600 میلیونی منطقه را مد نظر قرار دهیم، گفت: بر این اساس نیازمند توسعه و پیشرفت موسسه هستیم که این مهم را در مجلس شورای اسلامی به طور جد در دستور کار قرار خواهیم داد تا شاهد ارتقا هرچه بیشتر موسسه باشیم.

عباسی اضافه کرد: نباید باعث تضعیف مراکزی مانند موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شویم و لازم است در جهت حمایت از چنین مجموعه هایی در کشور تلاش کنیم.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار