کد خبر :   1018  | تاریخ خبر : 1399/06/31  | ساعت : 09:18

وبینار بین المللی سازمان جهانی بهداشت دام (OIE) در موسسه رازی برگزار شد


وبینار بین المللی سازمان جهانی بهداشت دام OIE با حضور محققین و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در سالن کاوه این موسسه برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی با اشاره به برگزاری وبینار بین المللی سازمان جهانی بهداشت دام با عنوان "مهارت های ارتباطی در کاهش مقاومت های آنتی بیوتیکی در منطقه آسیا - اقیانوسیه" اظهار کرد: این وبینار با حضور جمعی از محققین و اعضای هیئت علمی فعال در عرصه تحقیقات میکروبیولوژی و همکاران سازمان دامپزشکی کشور به عنوان نماینده قاره آسیا در سازمان جهانی بهداشت دام(OIE) در ایران برگزار شد.

 وی هدف از برگزاری این وبینار را افزایش توانایی و مهارت های استفاده از دنیای ارتباطات برای مقابله با خطر روز افزون مقاومت های آنتی بیوتیکی در انسان، دام و طیور عنوان کرد و افزود: طبق اطلاعیه های سازمان جهانی بهداشت دام سلسله وبینارهای این سازمان با موضوع  کاهش خطر مقاومت آنتی بیوتیکی(AMR) در آینده ادامه خواهد داشت.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی گفت:  نمایندگی های منطقه ای OIE و رئیس کمپین AMR(کمپین مقابله با مقاومت های آنتی بیوتیکی) به عنوان سخنرانان این وبینار بودند که در خصوص اقدامات صورت گرفته در کشورهای آسیا - اقیانوسیه به دنبال تصمیمات اتخاذ شده در اجلاس سالیانه 2019"هفته جهانی هشدار علیه مقاومت آنتی بیوتیکی(WAAW) و نیز جمع بندی نظرات جهت طرح در اجلاس بعدی WAAWدر نوامبر 2020به بحث و بررسی پرداختند.

وی ادامه داد: بررسی نقش دنیای ارتباطات در افزایش آگاهی مردم در برخورد با مقاومت های آنتی بیوتیکی نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این وبینار بود.

دکتر فلاح از ادامه روند برگزاری وبینارها و ورک شاپ های بین المللی با حضور اعضای هیئت علمی و محققین موسسه با توجه به شرایط شیوع کرونا و محدودیت های سفر به خارج از کشور خبر داد.

در پایان دکتر Kugita به عنوان نماینده منطقه ای OIE  در آسیا اقیانوسیه به جمع بندی نظرات و مباحث مطرح شده در جلسه پرداخت.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار