کد خبر :   1011  | تاریخ خبر : 1399/06/10  | ساعت : 10:48

در آینده ای نزدیک؛

تولید کیت تشخیصی کرونا توسط موسسه رازی


معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید کیت تشخیصی کرونا در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: : با توجه به وجود زیرساخت های لازم برای تولید این کیت ها، مشکلی در تولید وجود ندارد و پس از صدور مجوز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با اشاره به تحقیق در خصوص ویروس کرونا در موسسه رازی اظهار کرد: حدود 70 پروژه تحقیقاتی در حوزه کرونا انجام شده که بخشی از آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز و وزارت بهداشت بوده؛ این پروژه ها در کمیته کرونا مورد بررسی قرار گرفته و ابلاغیه آن انجام خواهد شد که تاکنون نتایج نسبتا خوبی را شاهد بوده ایم.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی بخشی از این اقدامات را در حوزه سرم تراپی، تولید کیت تشخیص کرونا، تولید آنتی بادی در حیوان مدل و مطالعات اولیه امکان سنجی تولید واکسن کرونا عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: دو گروه در موسسه در حال تحقیقات بر روی کیت های تشخیصی کرونا هستند و ارزیابی اولیه توسط انیستیتو پاستور در خصوص گروهی که بر روی پروتئین S1 فعالیت می کردند، انجام شده و با تائید اولیه، مراحل اخذ مجوز نهایی توسط وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

دکتر فلاح از تولید این کیت ها در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به دلیل موجود بودن زیرساخت های تولید این کیت ها، مشکلی در تولید این کیت ها وجود ندارد و پس از صدور مجوز تولید آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار