کد خبر :   1003  | تاریخ خبر : 1399/06/01  | ساعت : 08:43

کادر درمان موسسه رازی تمام قد در مقابله با کرونا


مدیر سلامت انسانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، با اشاره به نقش این مجموعه در تامین سلامت جامعه تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه کمیته مقابله با کرونا، با جدیتی مضاعف در موسسه رازی اعمال می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، به بهانه یکم شهریور ماه، بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا که به روز پزشک نامگذاری شده، با دکتر فریبا صادقی مدیر سلامت انسانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که در طول سال به ویژه در چند ماه اخیر و همه گیری کرونا ویروس با همراهی پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداری موسسه رازی تلاش کردند با اطلاع رسانی گسترده، گام های اساسی برای حفظ سلامت کارکنان این موسسه استراتژیک بردارند، گفت و گویی درباره اقدامات پیشگیرانه این مجموعه در مقابله با کرونا انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

دکتر صادقی با اشاره به حساسیت های موجود در موسسه رازی و نوع فعالیت های این مجموعه در ساخت واکسن و فرآورده های بیولوژیک، اظهار کرد: حفظ سلامت کارکنان موسسه در این شرایط بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. از این رو در نخستین روز اعلام بسیج همگانی، نشست فوق العاده هیئت رئیسه موسسه تشکیل و کمیته مقابله با کرونا ایجاد و اعضای این کمیته تعیین شدند. با ایجاد این کمیته مجوز خرید ملزومات و اقلام بهداشتی لازم و اختصاص بودجه کافی در این زمینه نیز صادر شد.

وی افزود: ارسال پیام های مختلف بهداشتی از طریق اتوماسیون به طور مستمر جهت آگاه سازی و آموزش کارکنان و ارائه راهکارهای خودمراقبتی، ضدعفونی، گندزدایی، بیماریابی و ... از دیگر اقداماتی بود که برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس اجرا شد.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای اطلاع رسانی

مدیر سلامت انسانی موسسه رازی، همچنین از ایجاد کانال آموزشی در فضای مجازی برای اطلاع رسانی در خصوص این ویروس خبر داد و اضافه کرد:  این کانال با نام "همه با هم علیه کرونا" و ارسال لینک آن برای تمام کارکنان و بارگذاری اطلاعات و دستورالعمل های به روز علمی از سوی مدیریت سلامت جهت آموزش و اطلاع رسانی کارکنان ایجاد شده است.

دکتر صادقی، لغو تمام جلسات غیرضروری و ابلاغ آن به تمام بخش ها و شعب، برگزاری جلسات فوری و ضروری با کمترین تعداد شرکت کننده و بدون پذیرایی، خریداری ترمومتر دیجیتال و بررسی دمای بدن کارکنان هنگام ورود، تعبیه مواد ضد عفونی کنار درب های ورودی موسسه و نیز ورودی بخش های مختلف، توقف تمام ماموریت های غیرضرور، لغو پذیرش مهمان در مهمانسراهای موسسه در شهرهای مختلف و کنترل و جلوگیری از ورود افراد متفرقه، غیر شاغل و دانشجویان به داخل موسسه را به عنوان دیگر اقدامات نام برد و تاکید کرد: به رغم کنترل افراد در ورودی های موسسه، روسای بخش ها نیز موظف شده اند از سلامت کارکنان زیرمجموعه در بدو ورود به بخش اطمینان یافته و ضمن ممانعت از ورود افراد بیمار به داخل بخش، این افراد را به مدیریت سلامت موسسه ارجاع دهند.

نظارت بر حسن انجام اقدامات پیشگیرانه

به گفته وی، محلول های ضدعفونی نیز با همکاری بخش های موسسه تهیه و متناسب با تعداد کارکنان هر بخش روزانه بین بخش ها برای استفاده کارکنان شاغل توزیع می شود. علاوه بر این رایزنی به منظور تامین مواد ضدعفونی کننده با شرکت های مختلف و تهیه از یک شرکت خصوصی خیر و توزیع مستمر روزانه به بخش ها، ابلاغ ضد عفونی کردن روزانه تمام سطوح و سرویس های بهداشتی هر بخش و نظارت بر حسن انجام آن نیز طی این مدت انجام شده است.

مدیر سلامت انسانی موسسه رازی با قدردانی از دکتر اسحاقی رئیس موسسه مبنی بر دستور تشکیل کمیته کرونا به ریاست معاون برنامه ریزی و پشتیبانی و تشکر از زحمات کادر درمان، گفت:هر کدام از اعضای کمیته با همراهی، همدلی، همکاری و جدیت در اجرای مصوبات نقش دارند و اگر کاری صورت گرفته، نتیجه همکاری تک تک این افراد است.

وی تصریح کرد: با توجه به نقش موسسه رازی در تامین سلامت جامعه، اقدامات پیشگیرانه این کمیته با جدیتی مضاعف در موسسه رازی اجرا می شود. انتظار است کارکنان عزیز مجموعه نیز مطابق با اطلاع رسانی های صورت گرفته، ملاحظات بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار